Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kellene már gyertyát cserélni...

Kellene már gyertyát cserélni az autóban?

Figyelt kérdés

187ezer km-el vettem az autót, most jelenleg 225ezer van.

Hidegindítás után érezhetően rángat az autó alapjáraton, és a kipufogó felől is hallani furcsa hangokat ahogy szökik a levegő. (Olyan 5-6 mp-enként hallani és érezni is ahogy odateszem a kezem és egy erős levegőt pukkaszt ki, semmi füst nélkül) és csak addig csinálja ezt míg a fordulatszám mutató be nem áll a normál alapjárat értékre és onnantól már semmi furcsaság nincs.

Lassan 4 és fél éve nálam van az autó, egyszer sem cseréltem benne gyertyákat, előző tulaj is kitudja mikor cserélt benne.

Szóval lehetséges hogy gyertyát kéne már benne cserélnem?



2018. szept. 20. 11:31
 1/8 veterán vas ***** válasza:

A kipufogó felől hallható "levegő szökés"-t az elhasználódott gyertyára fogod?

Furcsa egy gondolatmenet.


Inkább az a magyarázat, hogy hidegen az öreg(kiégett) gyertya nem képes leadni a szikrát, kimarad egy-egy robbanás és ezért pukkangat a kipufogóba. Amikor már üzem meleg akkor jól működik. Cseréld!

2018. szept. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tehát akkor jó irányba gondoltam nem?

Köszönöm a választ!

2018. szept. 20. 11:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Hm én mindig amikor autót vettem, többek között a gyertyákat is lecseréltettem.

Az addig biztos,hogy rosszat nem teszel az autóval,ha lecseréled.

2018. szept. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 D. Brasco ***** válasza:
Tekintve hogy sosem cserelted,meg baja is van az autonak,en ezzel kezdenem,tekintve higy az egesz mutatvany lesz vagy 10000forint!Ha utana sem jo lehet keresni a hiba okát,de a gyertyara kiadott penz valoszinuleg akkor sem volt felesleges!
2018. szept. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél iridium gyertyát, ha többet nem akarsz cserélni benne, az 5x tovább tart kb 100e km
2018. szept. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az 5-ös írja, vegyél iridium gyertyát. Én is ezt tettem, olyan lett a motor, mint egy táltos paripa. Meglepően más lett minden...sima lett az alapjárat,jobban gyorsul, érezhetően erősebb, de mégis csendesebb..(ugyanazzal a benzinnel)
2018. szept. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem írtad milyen autó, de ha nem valami különleges, akkor a 4db gyertya 5e ft, egy gyertyakulcs a tescoban 2e, és kb. negyed óra kemény munka...


nem egy nagy költség, és fogyasztásban utána 3-4 hónapon belül visszajön.

2018. szept. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most, hogy mondjátok, jövök rá, hogy azt sem tudom, milyen gyertya van a Fókámban.
2018. szept. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!