Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » HELP! Mit tegyek? Gyertyát...

HELP! Mit tegyek? Gyertyát akartam cserélni, vettem egy gyertyakulcsot, és a nyele ahogy tekertem a kemeben maradt. Az istenért nem jön le a gyertyáról, nem tudom letekerni, az autót nem tudom használni!

Figyelt kérdés
2017. jún. 28. 17:29
 1/9 A kérdező kommentje:
már cseréltem gyertyát, nem egyszer, csak más típusnál. most vettem egy gyertyakulcsot saját részre, mert apámtól szoktam kölcsönkapni, de nincs a közelben. ilyet még soha nem láttam, fámból van és úgy eltört mintha műanyagból lenne.
2017. jún. 28. 17:30
 2/9 A kérdező kommentje:
fémből
2017. jún. 28. 17:30
 3/9 anonim ***** válasza:

Mármint a szerszám tört el, csak a nyele áll ki a motorból?


Ha kézzel nem megy, akkor egy jobb képességű fogónak biztosan fog engedni, feltéve hogy elég erősen szorítod.

Valamelyik ismerősödnél biztosan van egy jóképű csőfogó, olyasmivel próbáld meg.

Maga az, hogy nem jön le, következhet abból, hogy nagyon gagyi, ezért nem méretpontos és a pontatlanság miatt megszorult a gyertyán. Picit mozdítani kell az ellenkező irányba (tényleg picit, épp csak megmozdul és várhatóan lelazul), lehet elengedi.

Ha mégsem, akkor a lazítás irányába kell tekerni, aztán kijön gyertyástól. Utána vagy ki tudod szedni a gyertyát belőle vagy gyertyacsere következik.


A szerszámoknál fokozottan igaz, hogy egyszer kell megvenni a tisztességeset, még ha olyan is az ára, hogy majdnem elsírod magadat tőle. Gagyival nem lehet dolgozni, mert ilyenek történnek - én azért visszavinném ahonnan vettem és hozzávágnám az eladóhoz.

Ha nem

2017. jún. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*Ha nem számla nélkül, valami piacról jött, akkor visszamenni a nyugtával és lehet nyugodtan mesélni a történtekről.
2017. jún. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
OBI-ban sikerült megvenni.- nem tudom megmozdítani, sajnos olyan fogóm jeélenleg nincs, holnapra tzdok szerezni. a kezem már tiszta seb, mindenhogy próbáltam kiszedni. félek hogy nem e szakítottam bele a gyerttyát, mert erősen próbáltam tekerni :S elegem van. Egy fordítással beletörlt, nem is kellett semmi, nem kellett ehhez nagyon nagy erő, úgy ahogy van beletört... a nyelén lévő kereszt. szal az egyenes fém nyél áll ki az autóból...
2017. jún. 28. 18:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Már mióta feltetted a kérdést figyelem, igen ezt úgy nagyon megjártad, nem szabad olcsó tré szerszámokat venni, főleg nem szabad használni, dísznek jó. Mint írtam figyelem a kérdést, és beleástam magam a gyertyás témákba és ha beletörik valami drágás cég 50 ezerért szedi ki, szét kell fúrni az egészet és még akkor is ha ateista vagy egy biblia,tóra,korán stb. biztosan kell, jó, most a másik megoldás, hogy házhoz hívsz egy jófej szerelőt aki segíteni AKAR. Tudom, már késő de inkább tarhálni kellett volna Apukádtól azt a kulcsot, vagy megkérni egy szakembert. Tedd azt, hogy reggel felhívod a szerelőt, hogy Sürgős és segítsen..
2017. jún. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kalapáccsal kicsit meg kell kocogtatni .
2017. jún. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
semmi 50 ezer forint nem volt. jött apám, hozott 3 fogót, megfogta a megfelelő helyen és egy mozdulattal leszedte, majd ki lett cserélve a gyertya és minden jó :) Tegnap fel is hívtam ezzel az 50 ezer forintal, de csak röhögött egy nagyot rajta.
2017. jún. 29. 18:29
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 - na akkor ez sikerült. :)


Az 50 ezres hozzászóló szerintem arra gondolt, hogy mi történhet ha a gyertya beletörik a hengerfejbe úgy, hogy a hatlapú része a szerszámban marad, a többi meg a gyertyamenetben. Az úgy már tényleg izgalmas, főleg ha valami újabb autó és fél méter hosszú a trafó "szára" a gyertyáig... Na ilyennel nem szeretném szívatni magamat még én sem, pedig lételemem a saját magam életének megnehezítése.:)

2017. jún. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!