Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bontóból érdemes-e alkatrészt...

Bontóból érdemes-e alkatrészt venni?

Figyelt kérdés

Bontóba autót azért adnak be, mert már minden baja van, az alkatrészek nagy része hibás...

A bontós meg minden szívfájdalom nélkül eladja őket!



2018. szept. 22. 11:06
 1/8 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Én pedig minden szívfájdalom nélkül megveszem.


Bontóba nem azért kerül az autó mert minden alkatrésze hibás, hanem azért mert nem éri meg megcsináltatni. Az egyik autóm kb 300ezret ér, ha annyira gatya lenne a kasztnija hogy nem érné meg megcsináltatni, attól függetlenül a generátort, lámpákat, ablakemelő mechanikát, stb-t, miért ne használhatnák fel belőle?

Futóművet, kuplungot nem szabad bontóból vásárolni, de ami nem kopó alkatrész és működik azt miért ne?


Az egy mellékes dolog hogy magánszemélytől olcsóbban beszerzed, de ugyanarról a bontott alkatrészről beszélünk.

2018. szept. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól,hogy mondjuk valaki bead egy autót mert a motorja taccsra ment és nem éri meg foglalkozni vele...a többi alkatrészével nincs gond

Van amit érdemes és van amit nem.

Nem mind1 oké hiába új,de megveszed pl 200-ért vagy ugyan nem új,de jó és 50-ért. Aztán teszem azt épp egy 300-at érő autóról van szó amibe kellene. Amúgy én pl szélvédőt is onnan vettem

2018. szept. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Voltál te már bontóban? Nagyon sokszor totálkárra törött vagy vagy külföldről behozott kicsit sérült autókat bontanak, amikben sokszor még 100e km sincs, csak nem éri meg vagy nem lehet megjavítani őket.

Mindezek mellett a normális bontósok minden alkatrészre beszerelési garanciát vállalnak. Azt már neked kell eldöntened, hogy a ki-be szerelés költségét megéri-e vállalnod pl. egy hibás váltó esetén.

2018. szept. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mondok egy példát X típusú autóhoz kellett féknyereg, szétnéztünk 3 helyen is, és az egyiknél volt egy totálkáros kocsi ami nekünk kellett a féknyerget védte a felni így az sértetlen volt.
2018. szept. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
65%
Sok autó azért kerül bontóba, mert valahonnan rommá törik. Mondjuk egy vízpumpát vagy kopó alkatrészt nem nagyon vennék bontóból, de ami ritkán szokott tönkremenni, azt simán. Legutóbb hűtőventillátort vettem. Most klímahűtőt kéne, de azt nem bontóbók fogom venni, mert hasonlóan szét lehet rohadva, mint az enyém.
2018. szept. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Bizonyos esetekben jobbak a bontott cuccok. Például karosszéria elemeket régi autóhoz nem kapsz utángyártottan, csak szar minőségben, ami lehet nem is passzol az autóra. Bontóban viszont jó eséllyel gyárit kapsz.
2018. szept. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy példa... az én autómban haldoklott a féltengely, mire közölte a szerelő, hogy két lehetőségem van. Beszerel egy új, utángyártott alkatrészt, ami kb. fél évet fog kibírni, vagy beszerel egy bontottat, ami kibír még éveket, és közel sem kerül annyiba, mint az új. Szerintem ilyen esetben egyértelmű a választás.
2018. szept. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Plusz még ide venném a külföldi autók behozatalát is.


Ha behoz az illető egy 1000 euroért vett autót, akkor értelemszerűen nem éri meg +300.000 ft-ért forgalomba helyezni, hanem érdemesebb kiárulni.


Sokan hozzák a jobbkormányos, vagy papír nélküli autókat hogy utána kiárulják az alkatrészeket.

2018. szept. 23. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!