Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldiekre más sebességhatár...

Külföldiekre más sebességhatárok vonatkoznak?

Figyelt kérdés

Igazából még úgy 1 hónapja fogalmazódott meg bennem a kérdés. Sokat vezetek a Balaton körül, de még csak 1 éve van jogsim, így nem tudom hogy akik beállnak stabil 50-es sebességre azok milyen indíttatásból teszik ezt. Sokszor tapasztaltam azt a nyáron, hogy külföldi rendszámos autók (óra szerint) városban 40-50 km/h-s sebességgel mennek, ami még jó is, de városon kívül sem gyorsítanak fel, még abban az esetben sem ha hosszan belátható az előttük lévő útszakasz. Az átlagsebességem mikor a Balaton északi partján közlekedtem sokszor a 40 km/h-t sem érte el.

Szóval rájuk más sebességkorlátozások vonatkoznak? Csak mert a legtöbb esetben tényleg semmi nem indokolta a lassú haladást (1 régebbi Dacia-t láttam amiről el tudom hinni hogy nem tud a megengedett sebességgel közlekedni, de a többi mind modern, jó állapotban lévő autó volt).



2018. szept. 22. 23:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Mondjuk az elég durva hogy jogsid van és felteszel egy ilyen kérdést..

Mindenkire az adott ország szabályai vonatkoznak, azaz itthon a magyar Kresz.

2018. szept. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Nem, csak kirándulnak, nézelődnek, élvezik a tájat. Nem sietnek sehová.


Ha te akarsz haladni, akkor előzd meg őket. A 71-esen nincsen se túl sok kanyar, se túl nagy forgalom, szóval simán lehet előzni.

2018. szept. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy mennyivel mehet maximum, nem azt jelenti hogy pontosan annyival is kell mennie.
2018. szept. 23. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a külföldiekre más sebességhatárok vonatkoznak.

Otthon, saját országukban.

.

Van jogsid, a tanfolyamon volt-e olyan téma: a KRESz nem vonatkozik külföldiek Magyarországon közlekedésére?

Nem? - mert nem is lehetett!

2018. szept. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#1 és #4: KRESZ oktatáson nem tanították hogy mi vonatkozik itthon a külföldiekre, illetve azt se hogy ránk mi vonatkozik ha külföldön vezetünk.

#2: Előzni sajnos nem mindig tudtam, mert legtöbbször nem közvetlen én voltam egy-egy lassan haladó mögött, hanem 400-500 méteres sorok alakultak ki mögöttük és valahol abban voltam benne. Volt hogy Badacsonytomajról mentem Almádiba, és ezt a közel 60 kilométeres távon 1 óra 30 pár perc alatt sikerült megtennem, végig egy ilyen lassan haladó "konvoj" közepén voltam.

#3: Ezt értem én, de ha ezzel több száz méteres torlódásokat csinálnak maguk mögött akkor nem fordul meg a fejükben hogy illene félreállni néha-néha elengedni a többieket? Mert lett volna rá lehetőségük. 1-szer láttam hogy félreállt valaki, de az amiatt volt mert a mögötte menő autós ráfeküdt a dudára és 1 percen keresztül folyamatosan nyomta azt...

2018. szept. 23. 08:24
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"KRESZ oktatáson nem tanították hogy mi vonatkozik itthon a külföldiekre, illetve azt se hogy ránk mi vonatkozik ha külföldön vezetünk"

Hogyne tanították volna? Azt tanították hogy milyen szabályok érvényesek az országban a közlekedésre. Az hogy neked ebből nem volt világos, hogy ha valaki Magyarországon belül közlekedik akkor a magyar szabályok a mérvadóak, Németországban az ottani szabályok, stb, ez már más kérdés...

2018. szept. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező, 2 hete Kresz vizsgáztam A ból, de a kurzus 90% B jogsit csinált. Valahogy nekem átjött hogy mindenkire a magyar Kresz vonatkozik itthon és nem az ugandai.
2018. szept. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Jó, megértettem.

Viszont a kérdésre még mindig csak 1 válasz érkezett, hogy "nézelődtek". Ezekszerint akkor mindenki erre gondol?

2018. szept. 23. 10:06
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért mentek oda a Balatonra, hogy lássanak valamit a tájból basszus.
2018. szept. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Na de autóból? Miért nem mennek le egy strandra vagy állnap meg valahol egy parkolóban és néznek körül? Értem én hogy turizmus, de ha én elmennék valahova nyaralni akkor eszembe sem jutna vezetés közben a tájban gyönyörködni, ha azzal több tucat embert korlátozok.
2018. szept. 23. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!