Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2000-es 1.3 Suzuki Swift-nek...

2000-es 1.3 Suzuki Swift-nek mennyire kell fogjon a féke?

Figyelt kérdés

Nemrég lett cserélve benne első 2 féktárcsa és fékbetét, de még mindig nem érzem azt hogy annyira jól fogna.

Viszonyítási alapom csak újabb autóknál van, azoknál sokkal gyengébben fog.

Konkrétan egy satufékkel még a kerekek se csikorognak, csak szépen megáll.

Alapból ennek a kocsinak nincs valami nagy teljesítményű féke, vagy van még valami gond a rendszerben?



2018. szept. 23. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Vidd be egy szervizbe, ahol van fékpad, és megnézik a hatásfokot.

Érzésre találgatni sok szempontból sem ajánlott

2018. szept. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Állítólag kell néhány erősebb fékezés, hogy rendesen bekopjanak az alkatrészek, felújítás után először csak gyengén fog a fék. Az én autómon kb. 2 éve lett féktárcsa és betét cserélve egy évre rá pedig a hátsó fék felújítva. Érzésre jól fogott a fék, aztán műszakin meg alig akart átmenni a fék miatt, hiába mérték többször a vizsga előtt, nem lett jobb. Végül azoknál ment át műszakin, akik a féket csinálták, szerintük semmi probléma nem volt, nem értik mit mértek a másik helyen. Azóta az egyik féknyerget felújítottam, így használom az autót, nem volt probléma a fékkel. Ez volt a mellébeszélés része. A minap 60-nál tesztképpen rövid időre tövig nyomtam a pedált, meg is nyikkantak a kerekek. Télen a téli gumikkal hiába a száraz út, sokkal hamarabb megcsúsznak a kerekek, mint nyáron. A kézifék berántására a hátsó kerekek csak lassabb haladásnál blokkolnak. Az első fék alkatrészei nem prémium kategóriásak, valami Japanparts amit ki tudtam húzni a szerelőkből. Egyébként valóban gyengébb a fék mint sok más autóban, de nekem személy szerint jobban tetszik így, szépen adagolható de taposva blokkol. Vezettem olyan autót, ahol kb. ráleheltem a fékpedálra és majdnem kifejeltem a szélvédőt. Meg lehetne szokni, de Suzukiból átülve nagyon szokatlan volt. (Swift 2000 1.3)
2018. szept. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2 hete lett megcsinálva, szintén Japanparts alkatrészek.

Lehet még nem kopott be rendesen?

2018. szept. 23. 17:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy még nem kopott be, de a Swiftben alapból nem bajnokok a fékek. A rásegítés is gyengébb, mint egy újabb autóban. Nálam a vészféknél sarokkal kell izomból nyomni, hogy fogjon, mondjuk akkor blokkol is egyből
2018. szept. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is 2000-es 1.3-as Swiftem van.

2 éve lettek cserélve az első féktárcsák, fékbetétek.

A bekopási idő után is elég gyengén fékez.

Amikor azt hiszed, hogy na most fog felkeményedni a fékpedál, akkor még relatíve sokáig tudod benyomnyi és csak "puhán" keményedik fel.

Elég gyenge a fékhatás. Erre főleg autópályán állóra fékezéskor kell figyelni.

Szerelőnek is mondtam, megmérték, gyenge, de elfogadható. Azt mondták, a Suzuki ilyen.

Főleg a hátsó fékek fognak gyengén, de ahoz nem nyúlnak, majd ha csak baja lesz.

2018. szept. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 totesq ***** válasza:
Legalább annyira mint szar a gatyát!
2018. szept. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!