Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megfelelő fagyállót öntöttem...

Megfelelő fagyállót öntöttem a hűtőrendszerbe?

Figyelt kérdés

Még a hideg idő előtt mindenképp cserélni akartam az autómban a fagyállót, mert ami benne volt, az már legalább 3 éves.

A múlt héten vettem a Tesco-ban egy 5 literes, -72 fokos, zöld színű Prelix fagyálló koncentrátumot. Leengedtem az előző fagyállót, átmostam a rendszert ioncserélt vízzel és feltöltöttem az új fagyállóval. A keverési arányra is nagyon figyeltem. 2:1 arányban kevertem be, ami azt jelenti, hogy 5 liter fagyálló és 2,5l víz. Így pontosan meg is telt a rendszer. Járattam a motort és mentem is az autómmal egy kört. Kicsit vártam, hogy lehűljön és ellenőriztem a szintet. Nagyon minimális vizet kellett rátöltenem, talán 2-3decit.

Egy nappal később mondta a kolegám a munkahelyemen, hogy elvileg nem is szabadott volna ezt a zöld színű fagyállót betöltenem, mert nem aluminium hűtőhöz való. Azt mondta, hogy alu hűtőbe csak a piros vagy rózsaszín fagyálló a jó. Én pedig mondtam neki, hogy rá volt írva a flakonra, hogy alu hűtőhöz jó. Erre azt mondta, hogy az csak rá van írva, de nem igaz...

Szóval szerintetek mi a helyzet? Tényleg csak a piros folyadék jó az alu hűtőbe? Ki fogja nyírni hűtőrendszert a zöld?


Erről a termékről van szó:

[link]


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm! :)



2018. szept. 26. 03:19
 1/7 anonim ***** válasza:
A doboznak kell hinni, a szín már nagyon régóta semmit sem jelent. Az enyémben kék van és aluhoz van az is.
2018. szept. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rá van írva, hogy alu hűtőhöz is jó. Ezt nem kamuból írják rá. Mint előttem is írták a szín nem számít, az csak a hozzáadott színezőanyagtól van és minden gyártó egyénileg színezi a termékét. Szóval nyugodj meg, jó bele, a kollégád meg hülyeségeket beszél.
2018. szept. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kell azt cserélni.

Megmérted egyáltalán hogy hány fokot bír?

2018. szept. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hagyd így. Nem ez a legjobb, de 2 évig megteszi. Ezeket a Prelixeket felejtsd el. Nincs rajta egy gyártói ajánlás sem. Ami azt jelenti, hogy LEHET hogy jó a te autódhoz.
2018. szept. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen autóba öntötted bele, azt elárulod?
2018. szept. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2005-ös évjáratú Dodge Neon-om van.

2 literes motor és 4 sebességes automata váltó.

2018. szept. 26. 21:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Abba jó lesz. Zöld folyadékokat az amerikaiak használják előszeretettel. Másképp működnek ezek mint a "piros" fagyállók, de ebbe nem megyek bele, találsz róla anyagot a neten bőven. Azért nem ártana feltúrni a netet az autó kézikönyve után, abban leírják, hogy milyen anyagot kell beletölteni, persze nem szín szerint hanem pl egy gyártó egy termékét javasolják. Azt megkeresed a neten, le lesz írva az összes tulajdonsága, és akkor már csak azt kell megkereseni hogy milyen egyéb termékek vannak még a piacon, amik tudják a gyárilag ajánlott anyag tulajdonságait. Ennyire egyszerű.
2018. szept. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!