Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent az, hogy "habosautó...

Mit jelent az, hogy "habosautó", "habos tűzoltóautó"?

Figyelt kérdés
Egy régi fórumban olvastam, esetleg létezik a tűzoltóautóknak ilyen típusa? Nem vagyok otthon a témában.

2018. szept. 26. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Létezik.

Nem lehet minden lángoló, égő anyagot vízzel oltani, vannak habos tűzoltó autók is.

2018. szept. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Azt még megkérdezhetem, hogy pontosan milyen égő anyagot oltanak ilyen géppel?
2018. szept. 26. 21:45
 3/8 anonim ***** válasza:
A habosautók például a reptereken nélkülözhetetlenek...több feladatuk is van akár tűz esetén, akár a futómű nélküli leszálláskor, és még néhány..
2018. szept. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 veterán vas ***** válasza:
33%

Gondolom nem szükséges bizonygatni, hogy egy elektromos tűznél mennyire nem ajánlott a nagy nyomású vízzel való oltás. ;)

Vagy pl. vannak helyek, ahol olyan -vízzel könnyen reakcióba lépő- anyagokat tárolnak, amik oxigént/oxidáló anyagokat bocsájtanak ki, amik fokozhatják az égést.

De lehet olyan kis egységekre osztott, de közös légterű helyiség (pl. egy zegzugos raktár) ahol a vízsugárral szinte lehetetlen oltani.


Ezekben az esetekben előírás a habos oltás. Ennek van a mindenki által ismert kézi változata, de egy gyár/üzem estében nagyobb mértékű felhasználás várható. Ilyenkor lép elő a "habosautó".

2018. szept. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Utolsó!

Ahol vízzel nem szabad oltani, ott habbal sem! Gondold végig miből áll a hab...

2018. szept. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lángoló üzemanyagot el lehet vízzel oltani?

A benzin, kerozin úszik a vizel, és lángol tovább... a hab elzárja a felületet, nem kaonak oxigént a lángok, megfojtja a tüzet.

2018. szept. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
A hab nem vízből van!
2018. szept. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Kedves utolsó, akkor áruld már el légyszíves miből áll a hab! Nagyon kíváncsi vagyok szerinted miből.

Habképző anyag, víz, levegő szükséges az előállításához.


Utolsó előtti pedig rosszul értelmezted, nem egyről beszélünk. Te az oltóhatásokkal próbálsz itt érvelni, ami nem is kérdéses, hogy sokszor a hab jobb tulajdonságokkal rendelkezik, mint csupán a víz. Én csak annyit írtam, hogy ahol TILOS (nem szabad) a vízzel oltás, ott habbal sem szabad, ugyanis az is vízből áll, tehát egy elektromos tüzet azzal sem szabad oltani. Az említett példádnál pedig szabad vízzel is oltani, nem lesz belőle semmi baj (mielőtt belekötnél és a kötött sugár ütőhatását emlegetnéd, ami kicsapná az égő üzemanyagot, nyilván szórtra gondolok) csak annyi, hogy maximum semmit nem ér, vagy kisebb hatékonysággal olt...

2018. okt. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!