Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány évig lehet használni az...

Hovarju kérdése:

Hány évig lehet használni az gumiabroncsot, ha még nem kopott és nem sérült?

Figyelt kérdés

A DOT kódja szerint 2010 26 .hetében gyártották.

Érdemes kicserélni újra, vagy még biztonsággal használhatom?



#gumiabroncs #DOT kód
2018. okt. 1. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Bárhogyan is nézzük, ez már egy 8 éves gumi. Hiába sérülésmentes és még meg van a kellő profil mélysége, az anyaga már eléggé elhasználódhatott. Szóval lassan érdemes lenne cserélni.


Ha valami márkás gumiról van szó, és szinte csak városban használod az autót, valamint évi kevesebb mint 10e km-et mész, akkor még max 1-2 évig fenn hagyhatod, de attól tovább semmiképpen.

2018. okt. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
6-10 évig. A szakcikkek 6 évet mondanak, ebben van egy jó adag túlbiztosítás és üzleti szempont is, de 10 év után tényleg ne használd. Pl. a közelünkben levő gumiszervizben tél-nyári gumi cseréjekor nem raknak föl 10 évesnél idősebb gumit.
2018. okt. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én járkáltam 18 éves repedezett gumival, mondjuk amikor megtudtam, hogy télen ezzel rodeóztam be suliba meg haza meg ónos esőbe akkor féltem, de késő volt már. Bontóba mondták, hogy idősebb a gumi mint a tulaj.. :)


Pótkeréknek jó. Max.

2018. okt. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Két gumit mindenképp vennem kellett volna, de akkor lecserélem az egész szettet.
2018. okt. 1. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!