Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire megbízható egy...

Mennyire megbízható egy modern bolygoműves tiptronic automata váltó?

Figyelt kérdés
Tervezünk venni egy új autót, a kiszemelt egy Kia Optima 2018-as 2.0 szívóbenzines kombi autó , de még nem sikerült dönteni hogy 6 sebességes automata , vagy 6 sebességes manuális legyen. Apám 30 éve vezet manuálisat igy ő értelemszerűen nem igazán támogatja , meg a vontatás (tréler) se pozitiv irányba hajaz. Viszont én mint kb friss jogsis , simán automatára szavaznék. Probáltam egyet és brutál kényelmes, olyan sima a vezetés( persze saját vélemény). Azt olvastam erről hogy hagyományos hidromechanikus váltó , elviekben tul nagy baja nem lehet ha nem pusztitjuk és megkapja a szervizeket. De biztos van itt nálam tapasztaltabb megbizhatóbb sofőr. Bármilyen véleményt szivesen olvasok. És viszonylag új az autó , mert ez egy frissitett facelift változat. De a váltó tudtommal változatlan, a turbohoz lehet kérni DCT váltót.

2018. okt. 2. 18:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

nem kell félni tőle


jellemzően azoknál van para a váltóval akik a 6. tulajok, 600ezer kmrel vették a kocsit


persze ők úgy tudják hogy 1 tulajtól, 180ezer kmrel vették így nyilván azt gondolják, hogy szar ha ennyit se bírt ki

2018. okt. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60ezrenként le kell belőle dobni az olajat meg a szűrőt meg minél kevesebbet kell fék+gázzal rajtolgatni, ha ezek megvannak akkor a következő autóig nem lesz vele gond.
2018. okt. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Neked lesz az autó, vagy apádnak?
2018. okt. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Csaladi , de nem ez a kerdes , hanem hogy mennyire jo az automata , megbizhatosag szempontbol.

2-es hogy erted hogy fek+gaz indulas, normalis esetben elengedem a feket , es kisse elindul az auto es nyomom a gazt. Vagy rosszul tudom?

2018. okt. 2. 22:55
 5/12 anonim ***** válasza:
21%
Faternak egy Frédi-Béni lábmeghajtásos kőkorszaki való. Ott érzi a mezítlábas talpa alatt a köveket. Kurbli sem kell bele, mivelt biztos idegenkedik a modern önindítótól. Minen jó amit megkaphatsz az élettől. Q-va jó a bolygóműves automata. Minden más automata sokkal xarabb. Imádom. A kéziváltó csóróknak való. Mutter biztos megértőbb a technikával: Mosni a patakban? Mosogatni a lavórban? Ducla kuplungosom még nem volt, de extrém xar a kritikája. Állítólag nem tud rendesen kúszni és imád bexarni. Olvass utána.
2018. okt. 3. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
A DSG is duplakuplungos és hibátlan. Az a lényeg, hogy rendszeresen kapja meg a friss olajat, akkor nincs baj a triptoniccal
2018. okt. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De ebbe sima bolygomuves kerulne , ha duplakuplungosat akarnank , az magasabb felsszereltseg es csak turbo motor. Az nekunk nem jo, csak szivo. Annyit nem utazunk hogy a turbo megerje es ne menjen gallyra.
2018. okt. 3. 06:58
 8/12 anonim ***** válasza:
Én azt mondom kérdező, hogy amíg (gondolom így lesz) apád fizeti a nagyobb részét, addig ő döntse el a részleteket. Egyedül friss jogsival úgyse kéne, hogy elengedjen az autóval. Az automata váltót én személy szerint nem szeretem, elveszi a vezetés élményét és ellustít, ráadásul egy sokkal egyszerűbb konstrukció kevesebb hibalehetőséggel, a félrekapcsolás lehetősége nélkül. Plusz, tegyük fel, hogy 5 évig csak automatát hajtasz, utána a munkahelyeden kapsz egy kéziváltós szolgálati autót. Mit fogsz vele kezdeni? Mert elméletben tökéletesen menni fog az indulás, de gyakorlatban már nem olyan biztos. Tudom, hogy a mi szavunk nem sokat számít, de én a manuálist mondanám.
2018. okt. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, elírtam, a kézi váltó az egyszerűbb konstrukció.
2018. okt. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 veterán vas ***** válasza:

Ha jól értem, egy új, 0 kilométeres autó vásárlásáról van szó, és Te a váltó megbízhatóságáról filozofálsz? Szerintem ráérsz aggódni, majd 300ezer km lefutása után.

Szerintem túlliheged ezt a kérdést, ahhoz képest, hogy csak egyszer(!) ültél egy automatában.


Jah és tényleg: Te veszed meg az autót, vagy a Papa?

2018. okt. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!