Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire megbízható egy...

Mennyire megbízható egy modern bolygoműves tiptronic automata váltó?

Figyelt kérdés
Tervezünk venni egy új autót, a kiszemelt egy Kia Optima 2018-as 2.0 szívóbenzines kombi autó , de még nem sikerült dönteni hogy 6 sebességes automata , vagy 6 sebességes manuális legyen. Apám 30 éve vezet manuálisat igy ő értelemszerűen nem igazán támogatja , meg a vontatás (tréler) se pozitiv irányba hajaz. Viszont én mint kb friss jogsis , simán automatára szavaznék. Probáltam egyet és brutál kényelmes, olyan sima a vezetés( persze saját vélemény). Azt olvastam erről hogy hagyományos hidromechanikus váltó , elviekben tul nagy baja nem lehet ha nem pusztitjuk és megkapja a szervizeket. De biztos van itt nálam tapasztaltabb megbizhatóbb sofőr. Bármilyen véleményt szivesen olvasok. És viszonylag új az autó , mert ez egy frissitett facelift változat. De a váltó tudtommal változatlan, a turbohoz lehet kérni DCT váltót.

2018. okt. 2. 18:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ha a kézi váltóra írtad, hogy "félrekapcsolás lehetősége nélkül" akkor mutatok egy videót: https://www.youtube.com/watch?v=0BYzxUIaeso


Egy bolygóműves (vagy akár bármilyen) automata ilyet mikor csinál?

2018. okt. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: a való életben mikor fogsz egy ilyen autóval gyorsulási versenyt rendezni? Ugye, hogy nem sokszor, inkább soha? Akkor miről beszélünk? Akinek van egy minimális rutinja (tud váltani anélkül, hogy odanézne), az nem fog félreváltani.
2018. okt. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!