Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány volt feszültség kell egy...

Hány volt feszültség kell egy H7-es fényszórónak?

Figyelt kérdés
Papíron 12V de mennyi a legkevesebb érték ami még jónak számít. Az én kocsimban 10,68V-ot ír a feszültség mérő kocsi indítás után fél vagy egy perccel. Ez elég lehet? Nem tudom hogy vegyek-e új lámpát mert az öregedett el, vagy ha veszek új lámpát az is halványan világít majd mert esetleg kevés a feszültség.

2018. okt. 3. 08:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hol méred a 10,68V-ot? Mert ha közvetlen az akkun, akkor vagy rossz a műszer vagy nagy a gond.
2018. okt. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%
Elég a 6 Volt is, a 12 csak afféle uri huncutság!
2018. okt. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 veterán vas ***** válasza:
100%
Ha az autód saját erejéből beindul, és ezek után, csak 10.68 V-ot mérsz járó motornál, akkor nem a fényszóróval kellene foglalkozni....... ;)
2018. okt. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
83%

Indítás után 14-14.5V-ot kéne mérned. Ha nem hibás a mérőd, akkor hibás vagy a generátorod, vagy a fesz.szabályzód. Érdemes lenne azokat megnézetni egy autóvillamossági szerelővel.

Ettől még lehet öreg a lámpán a foncsor (újrafoncsorozható) és/vagy elmattult a fényszóró üveg (felpolírozható).

2018. okt. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Járó motornál 13,8-14,4V-ot kellene mérned az akkusarun, ha jó a műszer, jó a generátor és nincs bekapcsolva valami extrém nagy fogyasztó, pl elektromos kiegészítő fűtés.
2018. okt. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ma már, az intelligens töltésvezérlések korában, már nem igaz az hogy ha jár a motor akkor 14V felett kell lennie a töltőfeszültségnek.
2018. okt. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 veterán vas ***** válasza:

Igaz, amit a #6 ír, de az "intelligens töltésvezérlés" mellet sem elfogadható, hogy járó motornál 10,68 V-ot mérjenek. ;)


Ha nincs más probléma, akkor a mérőműszer pontossága megkérdőjelezendő.

2018. okt. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Ma már, az intelligens töltésvezérlések korában..."


Ilyennel rendelkezem, de 12V alatti értéket még nem mértem. Amúgy az intelligens töltésvezérlések korában a halogén izzó is egyre ritkább.

2018. okt. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

1 perc után mennyi a feszültség? 12V felett kéne lennie.


Gondolom az akksi már kezd öreg lenni és indítás után nagyon leveszi az áramot. És csak később tölti vissza.

2018. okt. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az izzó foglalatban mértem a 10,68V-ot. Az akkumulátort is megnéztem ott 14-15V kötül van.
2018. okt. 4. 07:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!