Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 4 hengeres (400ccm-es)...

Egy 4 hengeres (400ccm-es) motorkerékpárnál, amihez összesen 1 karburátor van, ott tisztítás után feltétlenül szükséges a karbit szinkorinázaltatni?

Figyelt kérdés

Adott egy 400 ccm-es, 1990-es évjáratú Kawasaki C Zephyr 400-as motorkerékpár, mely április óta nem volt használva(kuplung bowden szakadás miatt lett lerakva), kicseréltük a bowdent és most beakartuk indítani, de nem akart beindulni. Arra gyanakszunk, hogy a karburátor eldugulhatott, mert elég öregecske benzin volt benne(február-márciusi vagy még régebbi). Megkérdeztünk több embert is arról, hogy karbi tisztítás után kell-e szinkronizáltatni a karburátort és ahány ember volt annyit mondott. Volt aki azt mondta, hogy minden esetben kell, volt aki azt mondta, hogyha több henger van, akkor kell, és volt olyan aki azt mondta, hogy nem feltétlenül szükséges.

Mi az igazság?



2018. okt. 4. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha tudjuk hogy hosszabb ideig állni fog a motor akkor leeresztjük a benzint a karburátor úszóházából,mivel hónapok elteltével a benzinből kiválnak különböző összetevők,elpárolgás során ezek eltömítik a fúvókákat,és persze nem indul a motor,érdemes a benzincsapot is kitakarítani,a karbin kívül.

Karburátor szinkron nem lehetséges mivel a soros 4-es motor 1db karburátorral van szerelve,így nincs mit szinkronizálni,csak helyesen beállítani.Például egy 98-as 600-as gsxr esetében már lehet szó karbiszinkronról mivel hengerenként van 1-1 karburátor.

2018. okt. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ :)


Apám sem úgy tervezte eredetileg, hogy ennyi ideig fog állni...

Amikor először mondtam neki, hogy nem jó dolog 2-3 hónapnál tovább rohasztani a benzint a tankban, akkor az volt a válasza, hogy miért válnának szét a benzinben az összetevők, hiszen a kutakon is több évig áll a benzin a tartályban...

Aztán belátta a saját kárán, hogy érdemes lett volna már akkor leengedni a benzint a tankból(a tank most le van szedve a motorról, mert elkezdett rohadni belülről és most újítgatom fel... :) )

2018. okt. 4. 17:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Volt hogy én is elfelejtettem a fűnyírómotorbúl leengedni az üzemanyagot,tavasszal amikor meg szükség lett rá kezdhettem karbitakarítással..☺

Mosd ki jól a tankot,ha nagyon koszos akkor én szoktam beledobni egy darab tiszta láncot+fél liter gázolaj és úgy rázom jó darabig,amíg nem lesz szép tiszta mindenhol.De ez inkább sok évet állt szoci motorjaimnál volt inkább jellemző.

Tehát ha tudod hogy állni fog beindítás nélkül hónapokig a moci,inkább engedd le az üzemanyagrendszert teljesen.Nekem leginkább veterán 2 ütemű motorjaim vannak azokból mindig leengedem télre a benyát,meg van egy 650ie pegaso,és egy cbr600 f4i azokból persze nem,őket beindítom 2 hetente,injektoros mindkettő,és a benzinpumpa membránja kiszárad és tönkremegy ha sokáig nem éri benzin..

Sok sikert a felújításhoz,és leld benne örömöd.

2018. okt. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!