Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szükséges volna-e pszichológia...

Szükséges volna-e pszichológiai alkalmassághoz kötni a jogosítvány megszerzését?

Figyelt kérdés

Sokszor számolnak be a hírek olyan balesetekről, amikor vakmerő, nemtörődöm sofőrök, "csak az enyém az út" mentalitással száguldanak vagy előzgetnek és többnyire a vétlen sofőr szívja meg ilyenkor, nekik meg semmi bajuk se lesz.

Ilyen esetben elgondolkodom, hogy jó lenne, ha csak pszichikai kivizsgálás után kaphatna valaki jogosítványt és az agresszív, magát felsőbbrendűnek gondoló személyiségek ki lennének szűrve.

Mit gondoltok erről?



2018. okt. 1. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez elméletben jól hangozna, de a gyakorlatban az lenne belőle, hogy a szakmájára teljesen alkalmatlan pszichológusnő egy képkiválasztós teszt alapján megmondaná, hogy te biztosan alkalmatlan vagy a vezetésre, kb. mint a PÁV-nál. Az ilyen pszichológiai megállapítások nagy része humbug, mert mindig lesz valami, ami nem tetszik a pszichológusnak.
2018. okt. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1-es: még képkiválasztósat sem kellene csinálni, ha elég vastag a boríték...


Kérdező: ittasan sem lehet vezetni, mégis mennyi ittas/drogos sofőr okoz balesetet.

2018. okt. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Ha ezt bevezetnék, akkor azért javaslom hogy fordítsanak egy kis figyelmet a másik végletre is, és hasonló módon szűrjék ki a forgalomból a vezetésre jól láthatóan alkalmatlan belső sávban tötyögőket, akik miatt az agresszívnek bélyegzett, de sokszor csak dinamikusan haladni akaró sofőrök agya végül - sokszor joggal - eldurran.


Tudod mi lenne ennek a vége? Kb. senki nem maradna az úton a végére.

2018. okt. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3: Ha valaki a városban a belső sávban megy 40-nel vagy az autópályán nem húzódik ki a jobb sávba előzés után, azt jogosan útálják a többiek. Nem azokra gondoltam, akik ilyen esetben türelmetlenek, hanem pl. azokra, akik egy sima főúton, mikor megyek 90-nel, akkor megelőznek a beláthatatlan kanyarban és/vagy záróvonalnál. Vagy, amikor csak azon múlik, hogy be tudja fejezni az előzést, hogy a szemben jövő lassít és lehúzódik.
2018. okt. 1. 15:52
 5/9 A kérdező kommentje:
#2: Igen, de az ittas sofőröket valamennyire kiszűrik és egy időre ugrik a jogsi, ha piásan vezet valaki. Ellenben az agresszív vagy veszélyes vezetés ellen nincs szabály és nem szűrik.
2018. okt. 1. 15:53
 6/9 anonim ***** válasza:

# 4

Igen, az olyan állatokat én is kiszedném a forgalomból, ebben teljesen igazad van. Csak az a baj, hogy ötletem sincs hogyan lehetne ezt kivitelezni. Egy pszichológiai teszt erre biztosan nem alkalmas.

Itt a nyakunkon az önvezető technológia, alighanem csak az fogja tudni majd megoldani ezt, amikor az emberi tényező nagyjából kikerül majd a képletből.

2018. okt. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#1-esnél a pont.


...olyan jó tudni, hogy van még tökéletes vezető is, mint például a kérdező...pironkodva vezetek ezután.

2018. okt. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 Ki mondta egy szóval is, hogy tökéletes vezető lennék? Bevallom, a 180 ezer km alatt, amit eddig levezettem volt egy balesetem: városban egy kis kereszteződésnél elnéztem egy mackósajtot és koccantam. Figyelmetlen voltam. De nem szoktam gyorsan hajtani, nem előzök záróvonalnál, sem beláthatalan kanyarban és inkább zötyögök pár kilométert egy kamion után, mintsem kockázatos előzésbe kezdjek. Inkább elengedem a hőzöngőket, mert az út nem versenypálya.
2018. okt. 1. 18:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Ma is vannak írástudatlan irokéz autóvezetők, akik sohasem vizsgáztak, mégis van jogsijuk. Az általad vizionált rendszert ugyanúgy meg lehetne bundázni, mint ezt.
2018. okt. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!