Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Saját jármű vásárlásnál...

Saját jármű vásárlásnál hogyan tudom kikövetkeztetni hogy fenn tudom-e tartani majd?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert biztos van valami alapszabály, arra hogy meddig ésszerű egy vétel, 3-4 millióért vehet az ember pár éves prémium autót is, de a havi jövedelem a legjelentősebb gondolom, ugyanis abból fizetem ki a rezsit, a kaját, és egy-két apróságot, ezután jön az az összeg amit csak a benzinre és fenntartásra szánnék, olyan 100-110e ft


Miket számoljak ki? Alkatrészek, fogyasztás?


2018. okt. 4. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer egy nevesebb nepper azt mondta, hogy annyit szabad autóra szánni, ami a 6-8 havi nettó kereseted!

Nyilván ez csak 1 dolog, mert ez simán lefed egy régi nevesebb fostenger autót (direkt nem írok márkát) amit nem tudsz fenntartani!


Igazából a fogyasztás a "legkevesebb". Arra kell felkészülni, hogy mit kellhet cserélni egy hanszált autóba! Ezeket meg kell nézni online mi mennyi. Lengőkarok, gömbcsuklók, féltengely, fékek, betétek, kuplung!

Egy sima szívó benzinesnél ezekre kell legfőkébb figyelni, más nagy gond nem lehet.


Ami lényeg, az autó árán (és nyilván biztosítás, átírás) kívül legyen még plusszba +20-30% pénz, ami javításra fordítható!

2018. okt. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Utanaolvasol.

Mit veszel, mi baja lehet, mennyit fogyaszt, mennyit mesz. Biztositasok


Autofuggo.

Olvass utana.

2018. okt. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát havi nettó jövedelmed el drágábban ne vegyél, hitel ne legyen rajta
2018. okt. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a havi 100-110 ezer reális becslés fentartásra+üzemanyagra. ennyiből már egész sokat lehet kocsikázni.

de a lényeg, hogy maximum a félretett pénzed feléből vegyél autót, ne nullázd ki magad.

a nettó keresetes szabályok helyett azt mondom, hogy 6-12 havi MEGTAKARÍTÁS legyen a felső határ.

2018. okt. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hogy vagy eleresztve anyagilag, nem is igazán érdekel csak egy metódust mondok neked. Ne 3-4 milliós autókkal kezdd el a "szakmát", mert használtan azért már eléggé "drága" autókat lehet kapni. Minél drágább újonnan egy autó annál többe fog kerülni a fenntartása. Nem kőbe vésett igazság ez, csak a nagy számok törvénye alapján. Veszel egy kicsi autót ami még méretben megfelel a céljaidnak, mindenféle "pöffeszkedős" felesleg nélkül, olyan 10 év körülit. Azt megtartod 1-2 évig és figyeled hogy mennyire csapolja a pénztárcádat, meg körvonalazódik az is hogy kell-e nagyobb, erősebb. Inkább az előbbire figyelj!

Ha belefér a nagyobb és úgy érzed hogy szükséged is van rá akkor lépsz feljebb egy méretosztállyal. Ne állj neki böngészni az alkatrészek árait, mert abban le fog fagyni az agyad, belehülyülsz. Általános szabályként minél egyszerűbb szerkezetű egy autó, minél egyszerűbb a motorja annál kevésbé valószínű hogy megtréfálna a ráköltendő pénz mennyiségével. A fogyasztás nem elsődleges kérdés, mert azt lehet tervezni, inkább a váratlan kiadások okozhatnak sokkot.

2018. okt. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!