Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóm elsőre általában...

Az autóm elsőre általában nehezen indul vagy nem indul. Második indításra minden esetben azonnal indul. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Az autó egy 16 éves Golf 5-ös. Az akkumulátor 3 éves. Az akkumulátorral lehet a gond? Tudom, hogy ezt így nehéz megmondani de kíváncsi vagyok a véleményekre.

2018. okt. 6. 07:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Azért nem ártana pontosítanod. Milyen motor van benne?

Hidegen indul nehezen, vagy melegen is? Az hogy első indítás, az nem mond semmit.

2018. okt. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1.4-es benzines motor van benne. Hidegen indul nehezen, melegen nincsen gond.
2018. okt. 6. 08:47
 3/9 anonim válasza:
16 éve nem is voltak V Golfok. Üzemanyag rendszert ki kell tisztítani.
2018. okt. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne törődj a 3-assal. Az egy hülye.

Cseréltesd ki a benzinszűrőt. Bele van építve a nyomástartó szelep, ami megmurdelt és elengedi a nyomást az injektorhídból.

Csak arra ügyelj, hogy a megfelelő nyomású szűrő kerüljön bele, mert szerelték 3.5 és 4.5 bar-ossal is. Ha felcseréled őket, vagy ugyanúgy elengedi a nyomást a kisebbik, vagy nem fog beindulni mert nem bírja a szivattyú átnyomni a nagyobbikon a benzint.

2018. okt. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha akkumulátor lenne, másodjára nehezebben forgatna mint elsőre.
2018. okt. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
2018 van. Mínusz 16 év az 2002. Akkor még bőven 4-es golfok voltak.
2018. okt. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Valóban elírtam, 13 éves a golf. A benzinszűrő 1 éve volt cserélve.
2018. okt. 6. 09:49
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

Ezt nekem akkor csinálja, ha kevés üzemanyag van a tankban. Rá szoktam adni a gyújtást, 10 másodperc múlva leveszem a gyújtást, másodszorra is ráadom a gyújtást és akkor már azonnal indul.

Lehet az akkumulátorral is baj. Nem fiatal már szegény, az éjjeli hidegek megviselik.

2018. okt. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. okt. 6. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!