Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ültetőrugók, hogyan?

Ültetőrugók, hogyan?

Figyelt kérdés
Eléggé amatőr vagyok ilyen téren és szeretném kicsit bővíteni a tudástáramat az ültetőrugókkal kapcsolatban, hogy mérlegelni tudjak megéri -e számomra. Fiat Grande punto t-jet kocsiról van szó, ebbe tervezek beépíteni egy ültetőrugó szettet. Elsődleges szempont a kinézet, viszont a kellemesebb úttartás sem hátrány amit nyújtana. Nem extrém ültetésem gondolkozom, max 35mm elől-hátul. Ha veszek tételezzük fel 35mm-es ültéthetőségű rugókat, csak a maximális 35mm nagyságban tudom használni, vagy lehet ezt szábolyozni? Pl 20, vagy 25mm? Ha erre van lehetőség, akkor hogy tudom állítani az autó magasságát? Télen fel szeretném emelni az eredeti magasságig, nem túl idő és pénztárca barát minden tél előtt és után szervízbe vinni ez miatt. Melyik gyártó termékei ajánlottak? Megfelelő a viszonylag olcsó TA technix, vagy ajánlottabb az egyel drágább és ismertebb apex vagy koni, vogtland esetleg HR rugók? Aki próbálta már ezeket miben rejlik a különbség? Meg szeretném tartani az eredeti gátlókat. Ekkora mértéki ültetésnél is minden apró úthiba zavaró tud lenni? Remélhetőleg olyanok válaszolnak akiknek élőben is van tapasztalatuk ültetőrugókkal. Köszönöm előre is a válaszokat és a segítséget.

2018. okt. 6. 16:12
 1/3 D. Brasco ***** válasza:
Vegyel egy ta technix gewindet aztan azt oda allitod,olyan magassagba ahova akarod
2018. okt. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem H&R rugók voltak, tetszettek. De ez fix magasságú, mint minden ültetőrugó. Ha állítgatni szeretnéd, akkor komplett állítható futómű kell gátlókkal, vagy coilover, gewinde, kinek hogy tetszik. A TA katerória 70-ből megvan, de lepattogsz az útról. A komplett Koni, H&R és társai pedig annyiba kerülnek, mint az autód.
2018. okt. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Javaslom a rugo gatlo parost.

Utana futomuves, ha a dolesszog nem jo akkor megfelelo futomualkatreszek cserejet a gyari geometria eleresehez.

2018. okt. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!