Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti milyen szerekkel "olvasszát...

Ti milyen szerekkel "olvasszátok" le a jeget a kocsi szélvédőjéről?

Figyelt kérdés
Hallottam olyasmit pl. hogy fagyálló ablakmosót ha rápriccolod leviszi,vagy pl 2 az 1hez arányú alkohol+víz is megteszi,vagy olcsóbban kijössz a bolti spray-el ami direkt ennek van?

2018. okt. 7. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
jó féle bolti spray
2018. okt. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én nem kínlódik házi praktikákkal, egyértelműen a bolti spray a nyerő. Abból sem mindegy hogy milyen, mert megfigyeltem hogy az olcsó fajták nagyon hamar visszafagynak, és ott vagyok ahol a part szakad, utána rosszabb mint eredetileg volt. Sonax, Turtle Wax a nekem beváltak, ezek nem olcsók de nem is fagynak vissza.
2018. okt. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem használok semmilyen szert, jégkaparó és az autó fűtése megoldja. Úgyis mindig utoljára hagyom a szélvédőt, addig a ráirányított fűtés már sokat segít, míg a többi üvegfelületről lekaparom.
2018. okt. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
a bolti kb mennyi pénz és mennyi ml ? 1 hónapig kitart ha csak egyszer kell befújjam (melóból haza menet este,otthon van garázs)?
2018. okt. 7. 18:54
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha napi egy alkalomra kell, akkor neked egy egész téli szezonra elég lesz két de max. három flakon. Egy darab a jobb minőségűekből olyan 2-3e Ft. Szerintem olyan 6e forintból kihozod az egész telet.
2018. okt. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A következőket szoktam:

Egy 1.5 literes petpalackba engedek 15 fokos csapvizet.

Kimegyek az autóhoz és beindítom a motort.

Kiszállok, ha van hóréteg, akkor azt lesöpröm, utána locsolok a palackból langyos vizet a szélvédőre és az ablaktörlőkre.

Gyorsan visszaszállok és azonnal ablaktörlőzök és spricnizek rá fagyállós ablakmosót.

A művelettel 1 perc telt el, indulhatok.

Ez jól működik nagy hidegben is, nem repeszti meg a szélvédőt, már nagyon régóta ezt csinálom télen. Ingyen van, környezetbarát, hatékony.

2018. okt. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Legjobb a megelőzés, én rá szoktam dobni egy régi pokrócot a szélvédőre, és nem fagy rá, a szomszéd meg valami kartonpapírt csíptet az ablaktörlő alá. Mindkét módszer működik.


Amikor nem otthon parkolok és ráfagy, akkor műanyag jégkaparó - hálistennek ritkán kell.

2018. okt. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Otthon engedek langyos vizet egy kis műanyag tálba és lelocsolom vele a szélvédőt, utána egyből letörlöm.

Van ez a jégoldó spray, direkt szélvédőre. Az is jó, csak sokat kell belőle használni (nem olcsó). Vagy van a jégkaparó, mint klasszikus.

2018. okt. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Beviz Elek ***** válasza:

Amikor veszek téli ablakmosó koncentrátumot, akkor egy spricnis flakont megtöltök és az bőven kibír egy szezont. Lefújod, a kaparóval pedig 10mp után lehúzod a kását.


Aprópénzből és kényelmesen letudható a tél

2018. okt. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Forró vízzel szoktam lelocsolni a szélvédőt. (Arra hogy ettől megrepedhet, nem látok esélyt. Az autó 42 éves, 15 éve van nálam és mindig így jártam el. Előtte apám használta, ő is ugyanúgy forró vízzel locsolta és még mindig a gyári szélvédő van benne.)
2018. okt. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!