Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin vagy Diesel?

Benzin vagy Diesel?

Figyelt kérdés
Minden nap kb20 km-re jarok dolgozni . 1300km-re vagyok az otthonomtól ahova 3-4 havonta járok . mivel jonnék ki olcsobban ? mert most venni akarok egy 1.4es skoda fabia kombit 1.4-est csak nemtudom hogy benzin vagy diesel.

2018. okt. 5. 06:47
 1/9 D. Brasco ***** válasza:

Nagyon fontos volt egymilliárdodjára is kiírni ezt a benzin vs diesel kerdest......nyilvan nincs még elég ilyen megválaszolva az oldalon.....

Egyebkent meg fogd magad azt számold ki az üzemanyag költséget azt meglátod!

2018. okt. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Évi 20.000km kb ha jól számolom. Eléggé határeset. Lehet hogy ennyinél inkább maradnék a benzinesnél. Már csak azért is, mert a legtöbbször megtett 20km-es etapokban sem biztos, hogy a részecskeszűrőt rendesen a háttérben észrevétlenül ki tudja regenerálni.
2018. okt. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha 1.4, akkor inkább benzin.
2018. okt. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 veterán vas ***** válasza:

Gáz vagy gőz?

Karbid vagy faszén?

Roller vagy skíró?

Bicikli vagy tricikli?

Pirítós vagy kétszersült?

Hogy nem unjátok még ezeket az "érdekel a véleményetek" jellegű vitaindító marhaságokat?

2018. okt. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne csak az üzemanyag költséget számold, hanem számold hozzá a dízel combosabb szervizköltségét (szivattyú, turbó, lendkerék), ezek javításának árai komoly megszeppenést tudnak okozni. Nekem évi 25 ezer kilométernél még rosszabbul jött ki a dízel, hiába spóroltam az üzemanyagon, bőven elvitte a megtakarítást a szerviz. Szerintem te még bőven jobban jársz a benzinessel...
2018. okt. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm az értelmes válaszokat sokat segített . aki meg csak kötözködik az ne itt tegye
2018. okt. 5. 12:04
 7/9 anonim ***** válasza:

# 2 vagyok. Én kb 25.000km-t megyek évente, azaz nem sokkal többet, de azt 200km-es autópályás etapokban teszem. Ez is számít.

6 éve van dízel autóm, egyelőre bőven pluszban vagyok szervizzel együtt is, úgyhogy nekem megérte. De 20km-ekre valószínű benzinest vettem volna.

2018. okt. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ekkora távolságokra szerintem is benzinest. Pl télen a dízel 10 km után kezd el fűteni észrevehetően. Félúton vagy mire elkezd fűteni. Benzines 3 km után fűt. Tehát érted. Kis tavolság ez a dízelnek. Fele távon hideg motorral mész. Mint írták. Nincs ideje a részecskeszűrőnek.

Én amúgy meg úgy gondolom hogy a dízel autó az az első 200 ezer km ben nagyon olcsó közlekedést tesz lehetővé az első tulajdonosának. Majd 200 ezer km vel eladja. Megveszi a második boldog tulajdonos. Eleve kissé drágább mint egy benzines társa. Megveszi. Majd pár ezer km en belül cserél egy lendkereket. Majd egy turbót. Majd egy adagolót. Rákölt minimum 500 ezer forintot. Ahhoz hogy ez megtérüljön neki. Mennie kell vagy 100 ezer km ert. De az a 100 ezer km alatt el fog romlani még jó pár dolog ami az első 200 ezerben még nem romlott el az első tulajnál. Pl futómű. Fék. Csövek. Kipufogó. Tehát a második gazdája az autónak már rohadtul drágán autózik a dízellel. Ilyen évi 20-30 ezer km es távokkal meg az életbe nem fogja visszahozni neked a minimum 500 ezer forintos dízel szervízköltséget. Mert ahogy öregszik közben az autó. Mindig lesz még valami rákölteni valód. Ott van még az izzítás. Idegeskedsz hogy télen beindul e. Arról nem beszélve hogy majdnem dupla akkora aksi is kell a dízelbe.

2018. okt. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
No, azért a korrekt válaszhoz tudni kéne azt is, hogy hány éves, milyen állapotú autót szeretnél venni. Ha olcsóbb kategóriában gondolkozol, akkor maradj a benzinesnél, mert az ilyen dízelek szanaszét vannak hajtva, és a szerizen többet buksz, mint amit nyernél a tankolásnál.
2018. okt. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!