Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért rángat hideg motorral...

Miért rángat hideg motorral az autó?

Figyelt kérdés

Renault Clio II 1.6 16V

Beindítás után meg szoktam várni azt az ~1 percet, amíg a fordulatszám leesik alapra, 1000 alá.

Ha ezt nem várom meg és rögtön indulás után, hideg motorral gyorsítom az autót - gázt adok, néha 1-1 másodpercre "elenged" a motor, mintha elmenne az ereje.. ezt addig csinálja, amíg rendesen fel nem melegszik, aztán jó.

Gyújtótrafók, gyertyák nemrég cserélve, olajcsere áprilisban volt, nem megyek sokat vele, inkább rövidtávra használom, hetente egyszer hosszútávra el szoktam vinni.


Mi lehet a hiba? Mit kellene cserélni?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. okt. 8. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs hiba, ez természetes. Ha rögtön, a motor beindítása után elindulsz, néhány percig csak puha gázzal, legfeljebb közepes fordulatszámmal közlekedj!
2018. okt. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A szívatóval lehet a gond. Hideg motorba több benzint kell adagolni és ha ez az automatika nem működik rendesen akkor lehet ilyen gond.


Persze lehet hogy ennél a típusnál ez teljesen normális mert nem oldották meg rendesen. Ezt nemtom

2018. okt. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2018. okt. 8. 18:28
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Téged. Hideg motorral finoman bánnunk, amíg nem üzemmeleg.

Később jön a kérdés, hogy mitől kell motort cserélni az autóban?

Hidegen 2-3 ezer között kell tartani a fordulatot, sem alatta, sem felette nem lehet.

Nem a fordulatszám a meghatározó, hanem a vízhőfok.

2018. okt. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, lehet rossz napod volt, de nem vagyok tárgy ("Mit?" volt a kérdés).

Finoman bánok vele, 3000 fölé nem engedtem, akkor is csinálta.

Az utóbbiról, mint ahogy írtam, tudok.

2018. okt. 9. 13:29
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Nincs rossz napom, de itt te vagy a leggyengébb láncszem ez egyértelmű. Attól, hogy az automata szívató visszaveszi a fordulatszámot, nem üzem meleg a motor.
2018. okt. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is Clio II-m van, csak RS. Ez egy védelem benne. Gyárilag le van szabályozva a fordulatszám 2000 környékére, amíg a motor be nem melegszik. Így nem lehet túlpörgetni hidegen. Az autó tesztjében is írták annak idején:

[link]

2018. okt. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!