Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a hátránya - ha van - az...

Mi a hátránya - ha van - az automata váltónak?

Figyelt kérdés
2018. okt. 9. 17:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
Ugyan-az mint a BMW-knek. A csóró magyaroknak túl drága, ezért szídják. Amúgy király dolog.
2018. okt. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A hagyományos többet fogyaszt.


Ezen kívül maximum a szervízköltsege hátrány, cserébe nem kell váltani.

2018. okt. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Hátrányként említhető, hogy egy esetleges javítás akár nagyon költséges is lehet. Azért ez sok típusnál nem olyan ijesztő, az enyémhez pl. 60-80 ezerért bármikor tudnék venni egy jól működő bontottat, úgyhogy nagyobb összegű javítás szóba sem jönne.

Egy olajcsere lényegesen drágább, mint egy kézi váltónál.

Általában nem lehet behúzni/betolni pl. egy indítómotor hiba esetén.

Gyenge motorfék.

Elvileg magasabb fogyasztás.

2018. okt. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

Semmi.

Mielőtt ismét elkezdődne a manuális-automata vita, zárjuk is le azzal, hogy aki manuális váltósra esküszik, ez a kérdés nem beki szól.

Az automata váltó egy kényelmi szolgáltatás, van sokféle automata és robotizált váltó, közöttük azért vannak kisebb-nagyobb különbségek, technikailag és árban is.

Maradva annál az esetnél, hogy rendben működik a váltó, az elektronika az ember helyett megold bizonyos feladatokat, nem kell kuplungot nyomogatni, váltogatni... ez bizonyos tipusoknál plusz üzemanyag fogyasztást jelent, de csak akkor, ha egyébként a manzális váltóval ideális módon tud közlekedni az illető.

Más tipusoknál már plusz üzemanyag fogyasztás sincs, igaz az meg drágább konstrukció.

A kérdés lényege szerintem mégsem ez, hanem, hogy van-e a.működő automatának hátránya... nincs, nem kell váltogatni, nem fullad le.

Akinek viszont a vezetési élményt a kuplung, váltó kezelése jelenti, ne automata váltóst akarjon (bár lehet negszereti, de az egy másik történet)

2018. okt. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Ugyan-az mint a BMW-knek. A csóró magyaroknak túl drága, ezért szídják. Amúgy király dolog"

Azért az ilyen buta hőbörgést hanyagoljuk, ha kérhetem.


Túrórudi, illetve 4. kommentelő, köszönöm a részletes választ!

2018. okt. 9. 18:26
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
#4 egyet értek! én nem vagyok az a fajta, aki isteníti az automata váltót, mivel a manuális váltóhoz vagyok szokva, nem vagyok elkényelmesedve, ráadásul nekem plusz élményt nyújt hogy én válthatok a hagyományos H váltóval. Ha ezt fel kellene adnom, akkor félautomata váltós kocsira váltanék, hiszen városban rendkívül nagy előnye van egy automata váltónak, hogy nem kézzel kell váltogatni.
2018. okt. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

" Gyenge motorfék".

Ezt meg honnan találtad ki. A motorfék pont akkora mint a másiknál.

2018. okt. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Neked se volt még automata autód.
2018. okt. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Mickbro ***** válasza:
100%

Többet fogyaszt.

Bonyolultabb, és mint tudjuk minél bonyolultabb vmi annál könnyebben elromlik.

Drága a javítása.

Drágább az olaj bele, és sűrűbben kell cserélni.

Ha gyenge az aksi, nem lehet belökni.

Azt hiszem a vontatása is körülményes.

Nos, csak ennyi.

Amúgy nagyon kényelmes, könnyű megszokni.

2018. okt. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
61%

""Ugyan-az mint a BMW-knek. A csóró magyaroknak túl drága, ezért szídják. Amúgy király dolog"


Azért az ilyen buta hőbörgést hanyagoljuk, ha kérhetem."


Igen, elég bugyután fogalmaztam meg, de a lényegen nem változtat. Nézd meg azokat a válaszolókat akik szidták az automatát. Tipikusan ezekre panaszkodnak: többet fogyaszt (csóró, nincs pénze tankolni), vagy drágább a jabítás ha elromlik (csóró, nincs pénze javíttatni). Konkrét műszaki érvet nem tudnak ellene felhozni, csak azt hogy "drágább" számukra. A BMW-k dettó ugyan-ez. Sok csóró megveszi az ezer éves lerohadt szutykokat, aztán arra sincs pénzünk hogy gyári Castrol motorolajat vegyenek bele, nemhogy minőségí kopóalkatrészeket, aztán amikor lerohad valahol a kocsi, mert nem szervízelték rendesen, akkor a márkát kezdik el szídni, hogy "milyen sz*r meg megbízhatatlan a BMW". Akinek meg van pénze egy ilyen autót normálisan fenntartani, az meg el sem akarja adni mert imádja és szereti.

2018. okt. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!