Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gépkocsi motorszám/kód nem...

Tani Jóska kérdése:

Gépkocsi motorszám/kód nem stimmel a forgalmiban lévővel. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Adott egy Ford gépkocsi. Megvettük, ok. Törzskönyv hiánya szerepel az adásvételiben. Magyar közlöny, körözés, ok. Átírható. Ma az eredetvizsgán nem ment át, végig sem lett csinálva. A vizsgabiztos szólt, hogy a motorszám, nem is létezik, ami a forgalmiban van. Mondtam, h. A motorszám foódnál az alvázszám utolsó pár karaktere. Megnézte újra, azt mondta valóban így van, de a motorkód, azaz az első 3 betű nem szerepel a forgalmiban. Q blokkon lévő motorszám pedig egyáltalán nem passzol, tehát motorcserés. Mi úgy vettük, hogy a hírdetésben szerepelt ez a tény, de ezt nem az eladó cserélte, hanem akitől ő is vette. Biztonság kedvéért kifényképeztem a hírdetést. Ő már így vette, eredetvizsgán átment, valamint műszakiztatva is volt. Ott sem volt semmi gond. A vizsgáztató mondta, hogy meg tudja csinálni a vizsgát, de nem tudnánk átíratni. Azt tanácsolta, hogy kérjünk a közlekedési felügyelettől egy szemléztetést, ami sok pénzbe nem, inkább időbe és fáradtságba kerül. Mik a lehetőségek, illetve mire lehet számítani? Át lehet íratni a gk.-t valaha is?

2018. okt. 9. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Visszavisszad annak akitol vetted es megmondod neki hogy vagy visszaveszi vagy evekig huzodo pereskedesre szamithat.
2018. okt. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Eredetvizsga nelkul nem is lehet eladni ugy tudom?
2018. okt. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Eladni lehet, átíratni nem lehet, eredetvizsga nélkül. A baj még annyi, hogy rengeteg dolog ki lett benne cserélve (kopó alkatrészek, vezérlés, szíjhajtás stb.) Az eladó hozzáállását hagyjuk is...az a tipikus nehéz eset, eladás után.
2018. okt. 9. 22:27
 4/8 anonim válasza:
89%
Sajnos itt te voltál az ostoba. Az eladó mondta hogy nincs törzskönyv, nincs motorkód, mégis megvetted. Vidd vissza, bár nem fogja visszavinni. Akkor add le a bontóba.
2018. okt. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves négyes! A törzskönyv elveszett, ami rögzítve van az adásvételiben. Semmi gond nincs, a Magyar közlönyben megjelent, lejért a köröztetési idő, a törzskönyv megléte nélkül is átiratható lenne, mert azt a vevő nevére állítják ki. Mint már írtam, eredetvizsga problémával állunk szemben. Abban igazad van, hogy így ostobaság volt megvenni. Az autót, ha meg szeretnénk tartani, úgy a további ügyintézés, valamint annak menete érdekel.
2018. okt. 9. 23:10
 6/8 anonim ***** válasza:
NKH mindenre választ ad, itt minden csak találgatás
2018. okt. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én már akkor hátat forditanék az ilyen autónak, ha az első hibát találom, például amikor a törzskönyv hiányzik.

Ha nem csináljátok vissza a boltot mehet a bontóba.

2018. okt. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 szati77 válasza:
Mi szerepel a forgalmiban?
2018. okt. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!