Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51 N vagy S51 B? Mi a...

Simson S51 N vagy S51 B? Mi a különbség a kettő között? Előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok úgyhogy nem igazán értek hozzá,ha valaki tudna segíteni megköszönném.

2018. okt. 10. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Az S51B volt a kétszemélyes, 60 km/h-s sebességre képes kismotorkerékpár villogó irányjelzőkkel, ezt jelezte a B a típusjelzésben. Az S51N már a gyárban segédmotoros kerékpárnak épült, legfeljebb 40 km/h-s végsebességgel, egyszemélyes kivitelben, akkumulátor nélkül, a magyarországi N-H kiviteleken kerékpárcsengővel.

Ez viszont mára már semmit sem jelent. Mivel építőszekrény-elv alapján épültek fel az S51-ek, mára már az N-eket is "felokosították", hogy 40-nél gyorsabban menjenek és B-ből is ki lehet fogni olyat, amiben már nyomai sincsenek az akkunak, irányjelzőnek és a többi bonyolult elektromos alkatrésznek. És az egykoron rendszámos B-kről is lekerült valahogy a tábla, aztán segédmotoros kerékpárként veretnek vele a srácok a határba'.

2018. okt. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Valamit még a gyújtókapcsolóról is olvastam hogy az egyiken nincs?

A leírtak alapján értesz hozzá,esetleg te melyiket javaslod?

Köszönöm a választ egyébként!

2018. okt. 10. 10:34
 3/7 anonim ***** válasza:
A B-s a gyújtáskapcsolós, az N-esen "slusszgomb" van a leállításhoz. Az N-esen nincsen csomagtartó az ülés mögött és nincsenek rajta hátsó lábtartók mert segédmotoros kerékpárnak készültek eleve, tehát utas nem volt szállítható rajtuk. Az N-esek le voltak fojtva hogy 40-nél ne tudjanak gyorsabban menni. Ezt több lépcsőben oldották meg a gyáriak. A legfontosabb a hengeren a kipufogónyílás mérete, ez jóval kisebb, mint a B-s változatokon. A kipufogó könyök mélyen belelóg a dobba, így lehetetlenül el a rezonátor-hatás. Ha csak ezt levágod a megfelelő méretűre máris képes volt 50-nel menni. A kipufogó dob sem ugyanaz a két változaton, a B-sé "furulyát" tartalmaz, az N-esé csak egy egyszerű lyukas lamellát, a hangtompító rész ugyanaz. Na ezeket nem nagyon kell babrálni, sokat nem befolyásol a teljesítményen, illetve rontani lehet rajta javítani nem annyira a piszkálásával. Az N-eseket 14-es első lánckerékkel szerelték, így pörgősebbek, ugrósabbak a motorok mint a 15-össel szerelt B-sek, de a végsebesség alacsonyabb és a fogyasztást is növeli. Ma már szinte kizárólag gyűjtőknél vannak eredeti konfigurációjú motorok, mert a gyártás megszűnése óta csaknem 3 évtized telt el és az alkatrész ellátást meg kellett oldani valahogyan. Amelyik motor még napi használatban van (nekem is van egy), azokon már sok alkatrész utángyártott, ami tovább rontotta az eredetileg sem világszínvonalú motorkák minőségét. Szó se róla, az átkosban ezek vágyott motorok voltak, mert nem volt náluk jobb, de azért egy Honda vagy egy Sachs mellett fasorban sem voltak, ami a minőséget illeti.
2018. okt. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszadó helyesen fogalmazott a két motor fontos ismérveiről és nagyon egyetértenék vele. Szinte hibátlan választ adott. Csak azt nem értem igazán, hogy miért próbálja összehasonlítani a körtét az almával?

Nyugati modern technikát a 30-40 éves veterán motorokkal!

30-40 éves robogót nem nagyon lehet az utakon látni, egy gyári alkatrészekkel felújított Simson ma még mindig többet ér, egy gányolt motor mindegy milyen márka ócskavas!

Talán a veterán motorok között a Vespa (Piaggio) az etalon!

Simson csak jó, korához képest modern megoldás volt.

2018. okt. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne tessék tévedésbe esni! Nem vadonatúj (nyugati) technikához hasonlítottam a 30-40 éveset, hanem szintúgy a 30-40 éveshez. Bár abban igaza van, hogy itt már eltértem a tárgytól, nem erre volt kíváncsi a kérdező. Köszönöm az észrevételét!
2018. okt. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2018. okt. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Első motorként melyik lenne a jobb?
2018. okt. 13. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!