Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Saját kocsi 17 évesen? Megutál...

Saját kocsi 17 évesen? Megutálnak érte a suliban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves srác vagyok, megszereztem a jogsit egy 3 hónapja (aminek az anyagi vonzatát én kerestem meg munkával), és nemsokára tulajdonosa leszek anyukám 15 éves Nissan-jának. Nagyon örülök neki, hogy megkapom, mert nagy segítség is. Arra gondoltam, hogy egy héten egyszer, legfeljebb kétszer-háromszor azzal menjek suliba. Ha ezt a tanárok és a diákok megtudják, nagyon megutálhatnak érte?

2018. okt. 10. 12:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%
Hát nálunk márpedig volt olyan, hogy X meg Y kocsival jött suliba és ment a susmus a hátuk mögött... A szemükbe nem mondta senki, vagy max poénosan, nem volt azért konkrétan "utálkozás", de hátuk mögött egy csomóan kibeszélték őket elég negatív kicsengéssel. Persze lehet erre mondani, hogy "jaj, mert irigyek", meg "tegyél rá, hogy mit gondolnak rólad mások", de én ezt csak mint információt írtam le, mert szerintem a kérdés szempontjából releváns. Egyébként ez 10 évvel ezelőtt volt és vidéken, azóta/más helyeken lehet, hogy teljesen más a helyzet.
2018. okt. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
47%

Pont, hogy én meg olyan storyt hallottam, hogy egy duci srácot kerültek a csajok a szakközépben, vett a muterja neki egy új kocsit és azóta cserélgeti a cicababákat...

Bár 15 éves Nissannal nem tudom menő leszel-e.

De utálni nem fognak.

2018. okt. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
47%

Miben lenne nagy segítség?

Suliba menni? Akkor menj vele minden nap, ne csak egyszer egy héten.

Minek kéne titkolni?

Ha ennyire macerás, akkor inkább buszozzál :D

2018. okt. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
47%
a kutyát nem fogja érdekelni,
2018. okt. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
64%

Ha ennyire parázol tőle akkor ne járj vele. Utálni nem fog érte senki, max rosszmájú megjegyzéseket hallgathatsz ameddig oda jársz.


Off topik, de nem értem hogy miért akkora segítség hogy egy héten egyszer vagy kétszer bejárj vele. Szerintem akkor lenne "nagy segítség", ha minden nap azzal járnál mert mondjuk busz vagy vonat csak 2x jár egy nap és 40 km-re van a suli

2018. okt. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
47%
Hát igen, ha csak heti 2x jársz vele, akkor buszbérletet is venni kell ugyanúgy, és kevésbé fogod kihasználni és csak pluszban fizeted hozzá a benzint...
2018. okt. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nem mindegy mit gondolnak? Én mióta lehetőségem volt rá minden nap autóval jártam, de csak mert úgy szűk 20 perc volt, busszal meg majdnem egy óra, mert minden kis faluba bement. Én tudtam miért teszek így a másik véleménye meg nem érdekelt.
2018. okt. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
62%

Egy autó fenntartása havi 3000 Ft-nál kezdődik, ha egy megveszekedett métert sem gurulsz vele. Arányaiban nézve tehát akkor buksz a legkevesebbet rajta, ha a WC-re is azzal jársz.

Más kérdés, hogy amint rászoksz, hogy azzal jársz, hamarosan azt veszed észre, hogy több időd volt, amikor még busszal jártál. Egyszerűen így van bedrótozva az ember. Ha van kocsija, úgy érzi, még ráér elindulni, aztán a végén ugyanúgy rohannia kell, mint régen, amikor busszal járt.

2018. okt. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
47%
Biztos lesznek olyanok, akik irigységből pikkelni fognak rád ez miatt. Én 26 éves vagyok, megdolgoztam az autómért, amit kb 3 hónapja vettem, és még így is visszahallom, hogy a környéken erről beszélnek, de rosszindulattól vezérelve... Aki kicsit is intelligens, az vagy veled örül, vagy egy szót sem szól mert nem érdekli... Te csak azzal foglalkozz, hogy van sajátod. :) 26/L
2018. okt. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
23%
figyelj már ha csak 1x mész egy héten vele akkor értelmetlen! a kocsi azért van hogy használd nekem van kocsim de én nem is járok sehova busszal ha nem tudom megtankolni/szervizelni eladom a rákba aztán járok busszal, de az hogy havi 4x beindítod mert többre nem futja az szánalmas és felesleges
2018. nov. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!