Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó világítás bekapcsolása?

Autó világítás bekapcsolása?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok még, most vettem meg az első autómat. Egy 2004-es Fiestáról van szó.

Ha eltekerem a világítás kapcsolóját a tompított fényszóróra, akkor a műszerfalon nem jelzi, hogy bekapcsolatam. Ez baj? Vagy nem muszáj jeleznie? Úgy tudom, hogy elvileg egy zöld jelzéssel szokta jelezni a műszerfal.

Arra rájöttem, hogy a távolsági fényszórót úgy tudom bekapcsolni, ha az kart amivel indexelek is a kormány felé húzom. Ezt már jelzi is a műszerfal a kék ikonnal.

Na most akkor ha jól sejtem, úgy működik, hogy a kapcsolót eltekerem tompítotra, akkor tompított lesz, és a karral tudom átkapcsolni távolságira, illetve vissza tompított fényszóróra?


A kocsi kéziönyvében teljesen más dolgok vannak leírva, nem is úgy néz ki nekem belülről az autó.

itt egy kép a kapcsolóról

[link]



2018. okt. 11. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
míg nem érkezik más aki jobban vágja ezt a kocsi típust addig szólok, hogy van ahol nem jelzi, csak világit a műszerfal és onnan látod, hogy fek van kapcsolva, de a zöld visszajelző nincs
2018. okt. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

annak jelzésére nincs norma.

azaz lehet h tényleg csak az elfordított kapcsol jelzi.

a reflektorra viszont van a kötelező kék/lila visszajelzés.

2018. okt. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Majd este látod. Amíg nincs legalább helyzetjelzőn, addig a műszerfal háttérvilágítása sem megy. Azt meg a fényekből látod, hogy helyzetjelzőn, vagy tompítotton van. Gondolom ugyanúgy működik, mint az MK1 Focus, akkor bal oldali (index)karral tudod kapcsolagatni a távolságit. Ha kattanásig húzod (elég jól érezhető), akkor vált (be/kikapcs), ha csak kicsit húzod, akkor csak felvillan.
2018. okt. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem minden autón van külön zöld jelzőfénye a helyzetjelzőknek és tompított fényszórónak. A jogszabály megengedi, hogy ezt a jelzőfényt a műszerfal háttérvilágítása váltsa ki.
2018. okt. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Így van, és a Fordoknál pont ez a helyzet.
2018. okt. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!