Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyomatékot vagy lóerőt veszít...

Nyomatékot vagy lóerőt veszít könnyebben az évek során egy kocsi? És miért?

Figyelt kérdés
Nézegettem a totalcar erőmérőt, ott a régebbi szívómotorok inkább a nyomatékot veszítették, lóerőből volt, hogy még több is volt (párral) mint a gyári.
2018. okt. 11. 11:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Heh.


Ez egy kínos kérdés.


Elmondom miért.


Egyrészt a levegő hőmérséklete igen sokat számít egy autó teljesitmenyénél. Vagyis a motorba belépő levegő belépéskori hője.


Fizikai magyarázat miért fontos adat:

A meleg levegő 1 mol egysége a hőtágulás miatt nagyobb teret vesz igénybe, mint 1 mol hideg levegő.

Vagyis több levegő kerül a motorba.


A tökéletes égéshez a rendszer korrigálja az üzemanyag mennyiségét.


Vagyis kb 5 fokonként 1 lóerő eltérés van. Ha melegszik 1 🏇 ugrik, ha hidegebb van 1 🏇 jön plusszba.


Nos a nyomatekra tippem van csak. De a kopás miatt kisebb a kompresszió.

2018. okt. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nyomaték szerintem már gyárilag sincs meg a legtöbb autóban, és ahogy észrevettem, az évek teltével az autók főleg alacsonyabb fordulatokon gyengülnek el, tehát a nyomaték tuti hamarabb elúszik.
2018. okt. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!