Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kedves Nemrég Jogsit Szerzők!...

Kedves Nemrég Jogsit Szerzők! Ti mennyit tudtatok vezetni illetve milyen időközönként? Hányadik alkalom után mentetek ki a forgalomba?

Figyelt kérdés

Én tegnap voltam először,de sajnos csak heti 1 alkalom fér bele az oktatómnak.Igaz hogy ekkor 2 órát vezetünk le egybe.Legjobb esetben is 15-20 hét ezek szerint,azaz 4 hónap.Ez reális? Pesten például mi a helyzet?

Olyat is hallottam jogy valaki minden nap vezet.De hogy?????

Illetve jövő héten is tanpályára megyünk,ez.reális vagy csak annyira béna vagxok,hogy 2.alkalommal még nem visznek ki? Igaz tegnap vezettem életemben először.


2018. okt. 12. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:

én gyorsítottban csináltam meg 2 és fél hét alatt. igaz, h a beírt órákkal trükközni kellett, mert egy nap nem szabad 4-5 órákat vezetni, de elsőre meglett a vizsga.

a gyorsított eljárást előre lebeszéltem az oktatómmal, nyilván többet kellett fizetnem.

2018. okt. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Aki fél éven belül jogosítványt szerez, örülhet, "jó időt futott".

Nem sok értelme van össze hasonlitgatni a különböző városok, iskolák várakozási idejét, ha az úgysem elérhető a tanuló számára.

Azt kellett volna körüljárni, hogy az adott helyen milyen lehetőségek közül lehet választani.

Az átlag a heti két gyakorlás, de vannak iskolák, ahol több hónapot kell várni arra, hogy elkezdödjön az oktatás, és vannak olyan iskolák, ahol sokkal gyorsabban haladnak.

Összességében az említett 6 hónapon belül megszerzett jogosítvány esetén nem mondható, hogy az lassú volt, tény, hogy vannak példák 3hónapos időkre, de a több, mint 1 évig húzódóra is.

2018. okt. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy nyár kellett hozzá KRESZ-el együtt. Hetente 2-3 napot vezettem, mindig 2-2 órát. 44 óra kellett ahoz, hogy rámondja az oktatóm, hogy biztosan sikerülni fog minden a vizsgán, és sikerült is.

Én pl. csak a 3. alkalomnál mentem be a rutinpályára, addig csak a forgalomban mentem úgy, hogy soha sem vezettem előtte.

Szerintem ez mind oktató függő, hogy kit hova, merre visznek.

2018. okt. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Január közepén tettem le a kreszt. Első alkalommal már forgalomban vezettem,hetente 2*2 órám volt. Április közepén vizsgáztam, átmentem elsőre.
2018. okt. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen reális, sajnos nagyon kevés az oktató(illetve a vizsgabiztos is)


Nekem Pesten 3-4 héttel előtte le kellett egyeztetnem az oktatómmal a pontos időpontot akkor, ha nem csak heti 1-szer akartam menni, mert egyszerűen annyira be van táblázva.

Aki minden nap vezet, annak valószínű nincsen suli/melója, ezért irreális időpontokban is tud menni, pl reggel 6-ra vagy este 10-re, amikor más nem nagyon ér rá.


Azt meg tekintsd ajándékként hogy tanpályázol, pacsi az oktatódnak, sajnos egyre kevesebb oktató tanpályáztatja a tanulókat. Nekem szerencsém volt, az első 6 órát ott töltöttem, és hiába vezetgettem előtte már, nagyon jól jött, mert kiválóan megtanított a nagyon lassú araszolásra, a lassú manőverezésekre, az összes parkolásra, így kint a forgalomban már nem kellett attól tartani, hogy feltartjuk a forgalmat, vagy esetleg kárt okozok valakinek a parkolóban.

Ellenben az ismerősömet első órán konkrétan a legforgalmasabb belvárosi útra kivitte az oktatója mikor megmondta az illető hogy még sosem vezetett, helyet cseréltek, és szenvedhetett a tanuló a csúcsforgalomban mikor kb azt se tudta hogy hogyan kell elindulni, azok után meg már remegő kézzel ment órákra.

2018. okt. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem annak idején heti 2-3x2 óra vezetés volt, de ez vidéken. Júni elején kezdtem a kreszt és októberben már megvolt a jogsim, minden meglett elsőre. Az, hogy nem visz ki 2. alkalommal lehet reális, mikor 7 éve én csináltam a jogsit, akkor még alapból külön volt 8-9 óra után rutinpályás vizsga is és csak utána mehettél ki a forgalomba.
2018. okt. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálam is úgy volt, hogy az oktatóm nagyon be volt táblázva, de már az elején beírattam a saját időpontjaimat akár 1-1,5 hónappal előre, és így tudtam heti 2x vezetni. Ha minden órán csak a következőt beszéltem volna meg, akkor meg csak kb kéthetente egyszer mehettem volna.

Engem se vitt ki azonnal forgalomba, csak az 5-6. óra környéken, és szerintem jobb is volt így. Nem azért mert olyan béna lettem volna, hanem hogy így sokkal biztosabban tudtam már kezelni a kocsit, nem azzal kellett a forgalomban törődnöm, hogy hogy is kell hármasba váltani, hanem szinte rutinból ment. Meg parkolni és a megfordulásokat is először a tanpályán gyakoroltam (elég sokat), így nagyobb önbizalommal, vagy legalábbis nem nem szorongva csináltam ezeket a forgalomban. Szóval szerintem nem baj, sőt jobb is, ha inkább az elején jó pár órát vagy a pályán, hidd el, jobb ott ráérezni a kocsi kezelésére, mint élesben a forgalomban hozzászokni.

2018. okt. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Az átlag több mint 4 hónap alatt végez, mert várni kell az oktatóra, míg szabad lesz, és gyakran több órát kell venni, mint a kötelező.


Engem rögtön a forgalomba vittek az első órától kezdve, nagyon rossz volt. Előtte nem féltem a vezetéstől, így viszont belémállt a frász az elsó perctől kezdve, hogy semmit nem tudok, de vezetnem kell (Budapesten tanultam). Sokkal jobb lett volna, ha 8-10 órát tanpályán tölthettem volna.

2018. okt. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Március elején kezdtem a kreszt, ha forgalomból nem bukok meg elsőre akkor augusztus 23-án befejeztem volna az egészet. Így csak most október 11-én sikerült levizsgáznom... Heti egy alkalmat tudtam csak vezetni szintén mert sok volt a tanuló. Engem a 3. alkalomnál vitt ki a városba, de tesómat pl már a 2-nál.. Ez embertől meg oktatótól függ, hogy ki milyen elv szerint viszi ki a tanulókat. Az én oktatómmal addig voltunk a rutinpályán, míg nem ment az autóhasználat jól... De hallottam olyan oktatót is aki már rögtön az első alkalommal kiviszi a tanulót, és leszarja hogy mennyit voltak a rutinpályán, majd a városban megtanulja.
2018. okt. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!