Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy most már automata váltós autón is tud bárki jogosítványt szerezni?

Figyelt kérdés
Régen tudtommal csak az vizsgázhatott ilyennel, ha volt valami egészségügyi vagy mozgáskorlátozotti problémája. Sokak szerint ezerszer könnyebb rajta megtanulni vezetni, mert csak a közlekedésre figyelsz. Csak fék és gáz pedál meg egy fel le mozgatható kar a sebváltó helyén. Biztos sokat lehet spórolni így a jogsin is hogy nem kell pluszba annyi órát venni (ami sikeres vizsgát is jelenthet elsőre) és kínlódni a kuplungolással, mint általában sokaknak. Nekem már megvan a rendes B kat. és kézin vezettem. Kíváncsi vagyok a véleményeitekre.
2018. okt. 16. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy lehetőség, nem kell túl lihegni, viszonylag kevesen választják önként, de akik igen, azok bevállalják azt, hogy a jogosítványuk csak automata váltós autóra érvényes.

Az egész lényegi mozgatója, hogy egyre több az automata váltóval szerelt autó, és egyre többen nem us akarnak manuális váltósat vezetni.

Tehát egy lehetőség, nem több, nincs benne semmi varázslat.

2018. okt. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

kérdező..ezt a kérdést tedd fel a tengerentúliaknak...nem is értik..


még Kuwaitban dolgoztam, ott volt egy automata Oldsmobile szolgálati kocsim...azóta itthon csak automatával járok. Pedig mindenféle járműre van engedélyem. Egy óriási ázsiai országban volt szerencsém negyventonnás automata Kenworth-al dolgozni, ment mint a vihar.


szóval automata váltóval mindenki tud mindent vezetni....ugyanis a villanyautókban nincs váltó, tehát szokni kell, mert ez a jövő..


mi is a kérdés?

2018. okt. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az automata váltó kényelemes. Ha most tehetném, akkor azt vennék.


Mi nehézség van benne? Elindulni?

Az összes autó elindul kuplungcsusztatással alapjáraton.

Vagy kanyarodásnál vissza kell gangolni? Előtte 20 méterrel is megteheted, majd megállsz, vissza 1 és go.

2018. okt. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi ebben a nagy csoda? Eddig is lehetett automatán tanulni, csak a jogsi is le van korlátozva automata váltós autóra.


Én közel 30 évesen mentem el jogsit csinálni, nagyon szenvedtem a váltóval, főleg elindulás-megállás és társainál. Vagy legtöbb munkatársam, akik millió kilométereket levezettek, mind azt mondják, hogy át fognak állni automatára, mert a budapesti közlekedés másból sem áll, csak a kuplungozásból.


De például az USÁ-ban szinte csak automatát vesznek.


Én csak azért nem automatán csináltam, hogy ne legyen korlátozva a jogsi.

2018. okt. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Hovarju ***** válasza:
Én kézi váltós autóval tanultam vezetni és azzal is vizsgáztam le elsőre. Aztán úgy hozta a z élet, hogy automata autóm lett. Nagyon szeretem. Egyáltalán nem hiányzik, hogy kupungoljak. Főleg a dugóban jón jól, hogy nem kell állandóan váltani.
2018. okt. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én most csinálom a jogsit, szerintem a plusz költségért cserébe most még megéri, hogy bármilyen B-s autót vezethetsz. Legalábbis így, azt hiszem, hogy átlag jogsiszerzőként (fiatal, egyetemista, csóró) egy darabig még nem nagyon van kilátásban, hogy automata autót vezessek, ha meglesz a jogsim, valszeg sokszor fogok barátokkal vezetni nyáron különböző helyekre kölcsön autóval, stb., és azért ahol van is esetleg automata kocsi a családban, tuti nem adják oda. :D


A gyerekeim viszont már nem hiszem, hogy fognak a kuplungolással szórakozni.

2018. okt. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!