Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel győzhetném meg a szüleim...

Mivel győzhetném meg a szüleimet, hogy automataváltós autóra csináljam meg a jogosítványt?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem a vezetést, de úgy érzem, kész katasztrófa az egész... Igazából csak a váltóval van gondom, de az meg egy manuális autónál elég nagy baj.

Utánanéztem és lehet olyat, hogy automataváltós autóra csinálok jogsit és akkor csak azt vezethetek. Ez nekem jó lenne, hiszen az itthoni autóink is olyanok, nekem is olyan lesz.

De apa szerint hülyeség, meg hogy "nem olyan bonyolult kezelni a váltót". Viszont nekem az, hogyha vezetek, csak arra koncentrálok és a kuplung használata sem megy mindig, van, hogy elindulás helyett lefulladok.



2015. nov. 22. 16:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
apádnak igaza van
2015. nov. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van apukádnak és ezt is meg kell tanulni. Oké, hogy otthon automata váltós autó van, de honnan tudod, hogy majd az életben nem kényszerülsz rá, hogy bizony beülj egy manuális váltós autóba és azt kell majd elvezetned?

Nehéz igen, másnak is az volt, de megtanulta!

2015. nov. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Jobb kicsit szenvedni, nem mindenki érez rá egyből még a végén simán belejöhetsz csak agyban össze kell álljon. Ha meg végképp nem megy akkor majd engedik , hogy válts, gondolom feleselegesen pénzt sem akarnak költeni. Azt akarják elérni, hogy ha valami elsőre nem megy akkor nem egyből a feladás a megoldás.
2015. nov. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Minden kezdet ilyen, én se szeretem a manuálisat, de én is azon tanultam meg és vizsgáztam le, nem olyan nagy gond ha tudod. Eleinte ez totál normális, inkább az oktató a rossz hogy nem tanítja meg. Sajnos nekem is ilyen volt. Képes voltam elindulni és megállni neki ennyi elég volt hogy már mehetünk is városba. Gyűlöltem. Kb mint egy olvasni írni képes 1. osztályos gyereket rögtön küldenének egy jóval idősebbeknek való szépíró versenyre. De én is megszoktam és letettem a jogosítványt.
2015. nov. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan nehéz dolog az, csak gyakorolni kell.Ha nem rég kezdted, akkor semmi gond, van, hogy én is lefulladok nagy ritkán, pedig levezettem már néhány száz ezer kilométert.Amúgy igaza van apádnak. Könnyen előfordulhat, hogy olyan munkahelyed lesz, ahol gyakran kell jönni-menni. Mérnökként sokszor át kell mennem a cég más gyáregységeibe, ilyenkor céges kocsival mennek. Mind új gépek (legújabb Insigniák és Mondeók), de mind kézi váltós. Ilyen esetben mit tennél? Az üzemanyagkártya rendszámra szól,bevállalnád saját költségeden a saját kocsiddal a több száz vagy ezer kilométeres utakat?
2015. nov. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%
szerintem ha nem tudsz több helyre figyelni egyszerre, akkor ne eroltesd a vezetést. nem olyan bonyolult a valto hasznalata, több milliárd embernek ment már
2015. nov. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség automata váltósra csinálni a jogsit.

Be lesz jegyezve a jogsidba, hogy csak automatát vezethetsz! Ez nagy kötöttség. Pl. ha hirtelen kéne egy sofőr valamiért, nem tudsz vezetni bármilyen autót.

Csináld meg normális autón és utána majd automatát veszel magadnak, ha azt szeretnél vezetni.

Azt meg majd megszokod, hogy váltani kell, jönni fog automatikusan. Ha van kocsitok, akkor a kuplung felengedését tudod gyakorolni pl. az udvarban, tudod gyakorolni az elindulást.

2015. nov. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Minden kezdő/tanuló lefullad addig amíg nem lesz rutinos a kuplung kezelése. Ha már az elején feladod akkor még a jogosítványt sem érdemled meg. Mert van amikor a vezetés közben is vagy 100 felé kell figyelni. Akkor mi lesz az indok, ha elütsz egy gyalogost?
2015. nov. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Csak gyakorlat kérdése, meg kell tanulni. Ez az automata váltós dolog, meg olyan, mintha megtanulnál összeadni, szorozni, osztani, de kivonni nem.
2015. nov. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
mindenki így kezdi, de sok gyakorlással meg lehet tanulni
2015. nov. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!