Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra F 4-es henger nem...

Opel Astra F 4-es henger nem megy?

Figyelt kérdés

Tisztelt válaszolók!

Szembesültem egy "jól karbantartott" F astra 1.4 központi injektoros szörnyeteggel.

Ismerősöm jelensége az volt, hogy háromhengerezett a gépszörny, rángatott, nem ment. Kicseréltem az erősen kokszos gyertyákat, elosztófedelet, rotort. Gyujtási sorrend jó, szikra van minden hengerhez, egyedül a 4.-ik henger nem megy,a többi jó. Arra gondoltam, felakadhatott-e valamelyik szelep a koksztól. Egyébként erősen megkímélt autó, zsírtól olajból. Vezérlés elvileg nem ugrott, 290e km.

Tippek?


2018. okt. 16. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég komoly ellentmondás van abban, ha erősen megkíméltnek neveznek egy olyan autót, amelyik tele van koksszal.

2000 forint körül van egy hiba kiolvasás valamelyik noname szerelőnél, ami talán adna némi támpontot, vagy lehet tippelgetni.

Mondjuk, ha az emlitett helyeken kokszos volt, az lehet beete magát máshová is, bármennyire erősen volt kímélve.

Azt meg kell hagyni, jogy a közel 300kilométer sem kevés.

2018. okt. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Zsírtól, olajtól, karbantartástól erősen megkímélt. Ez sztem irónia.

Köszönöm a választ, de ötlet kéne, mitől nem indul a 4es henger, ha szikra van, és a többi megy.

2018. okt. 16. 18:51
 3/4 A kérdező kommentje:
Hiba kiolvasásnál nincs. Mondjuk nem is számítottam mâsra egy 94-es opelnél, Bosch monomotronic vezérlőnél...
2018. okt. 16. 18:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Mérni kellene egy kompressziót rajta.
2018. okt. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!