Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg ennyire számít a...

Tényleg ennyire számít a téligumi kora?

Figyelt kérdés

165/65/14-es használt téligumi szettet vettem a minap, általam megbízhatónak és korrektnek tartott helyről. Bridgestone márkájú, így prémium keveréknek nevezhető szerintem. A profilmélysége kifogástalan, nem repedezett, jó körülmények között tárolták. Az egyetlen probléma, hogy 2006-os gyártású, ezért vagy egy tucat embertől hallottam, hogy nem, hogy a szereléssel együtt 36ezret nem érte meg, de inkább kukában lenne a helye.

Valóban ez a helyzet? tényleg használhatatlan lesz majd télen, csak mert 12évesek a gumik?



2018. okt. 17. 02:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Tapogass meg egy akarmilyen fajta uj teli abroncsot aztan azt amit vettel.

Ha hasonloan puha rugalmas, nincs gond, de valoszinuleg a 12 eves mar sokkal kemenyebb. Ettol aztan nem lesz olyan jo a tapadas mint egy uj abroncs eseten.

2018. okt. 17. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az elöregedett abroncs anyaga megkeményedik, azáltal lényegesen lassabban kopik, ami megtévesztő, hisz a laikus azt látja, hogy még milyen jó állapotban van, alig kopott, nem repedezett.

Az már ránézésből nem látszik, hogy milyen a tapadása, hogy viselkedik vizes, havas, jeges úton, mennyire hatákonyan lehet fékezni..

Az sem mellékes, hogy baleset esetén, ha a biztosító kötekedni alar, egy 12éves abroncs lehet ürügy.

A lényeg, hogy valóban nem kellett volna megvenni azokat a gumikat, egyszerűen öregek ahhoz, hogy pénzt adj érte.

2018. okt. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Beviz Elek ***** válasza:
43%
12 éves gumit maximum gokart pályán használnék falnak, autón kizárt.
2018. okt. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%
Ha itt a gyk. rovatban hallgatsz az emberekre akkor évente kell új gumit venni, és 4-5000 km-nél olajat cserélni.
2018. okt. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%

Hát én azt mondom,hogy ha nyári lett volna még talán (mondjuk én azt se rakattam volna már fel)

de télinek :S

12 éves gumiért pénzt nem adtam volna,de fel se rakattam volna.

2018. okt. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ez gyakorlatilag nem is számít már téliguminak, úgy meglehet keményedve.
2018. okt. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
39%
Magyarország 75%-a 10 évnél idösebb abroncsokon fut.
2018. okt. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem az volt a kérdés, hogy hányan közlekednek tíz évnél öregebb gumikkal, de a 75százaléktól lényegesen kevesebben.

Nem is az a lényeg, hogy sokan, vagy kevesen, 12éves gumikért nem szabad pénzt kiadni.

2018. okt. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy ilyen méretben ~5-10e ft-tal drágábban 4db újat kaptál volna szerelve.

Hóba nem vinném az autót, városba óvatosan ellesz.

2018. okt. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Óvatosan fékezz, hóba nem menj ki vele!

Megnézném azt a gumist, aki ezt neked felrakja!

2018. okt. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!