Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autópálya íratlan szabalyok...

Autópálya íratlan szabalyok vannak? Ez az lenne? Lent

Figyelt kérdés

Belső sávban megyek GPS szerint 130at, de beér palkó az autójában 160al.

Nem kötelességem eleget tenni annak, hogy megelozzon mert én minden szabályt betartok.


Szerencsére ez a mentalitás kevés emberre jellemző. De sajnos teljesen jogos amit csinál


2018. okt. 17. 06:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
40%
Már ott bukik az elméleted, hogy elmondásod szerint betartasz minden szabályt, pedig a KRESZben nagyon ki van hangsúlyozva, hogy JOBBRATARTÁS van. Azaz többsávos úton a lehető legkevesebb időt kell töltened a belsőben, kizárólag előzésre használható. Még Magyarországon is hatalmas táblákkal vannak tele az autópályák, amiken ezt írja: JOBBRA TARTS. Nem arról van szó, hogy minden kamion közé menj be, ez ilyen íratlan szabály, hogy a 110-el menő autót is megvárjuk, amíg megelőzi a kamionsort. De mikor van többszáz méter szabad tér a külsőben, akkor nincs mentség.
2018. okt. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
24%
Valahol a kettő között van az igazság. Feltételezzük, hogy tényleg azért mész a belső sávban folyamatos jelleggel, mert a külső sávban kamionok araszolnak. Ilyenkor szerintem azért a GPS szerinti 140-nél szó nem érheti a ház elejét, nem mondhatja senki, hogy tötyögsz, viszont nem léped át a +10%-os sebességhatárt, tehát még nem büntetnek meg, szóval ha jön a "palkó" mögötted és elkezd levillogni, akkor teljesen jogosan rakod ki a középső ujjadat vélemény nyilvánítás gyanánt, hiszen részéről jogtalan az elvárás, hogy te most azért lassíts le a kamionok sebességére és sorolj be két kamion közé, hogy ő szabályt szegve vigéckedhessen, neked pedig plusz üzemanyagodba kerüljön az, hogy visszagyorsíts az eredeti sebességedre.
2018. okt. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
53%

A belső sáv nem haladó sáv!

Arra gondoltál már, hogy ha valaki besorolna az autópályára, a mellette lévő nem tud balra húzódni, hogy beengedje, mert te ott poroszkálsz mellette balról?!

Az is iratlan szabály, hogy ha valaki jönne fel az autópályára eggyel balra húzódunk, hogy bejöhessen.

2018. okt. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Emberek, fölösleges volt ebbe belemenni, a kérdező egyértelműen csak provokálni akart mindenkit. A dühítés volt a cél és semmi más...
2018. okt. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Néhányan megértik mire céloztam. Én igencsak gyakran autópályázom. Úgy fél év alatt 30 000 kmt mentem, 95% autópályán.

Csakhogy 145 GPS tempó mellet, biztos hogy nem megyek ki nagyobb forgalomba a kulsőbe, amíg nincs elég hely, hogy biztosan megtudjanak előzni.

Ha van 150 méter üres hely, addigra nem fog megelőzni palika a delikvens.

Én pedig nem fogok fékezni 80 km/h-ra, mert az illető 60 lóerős porszívóval jár.


Én a kérdésemben olyanra gondoltam íratlan szabály, mint

-kamion előtt nem 90el menni

-kisorolásnál belsőbe húzódni

Stb.


Kíváncsi voltam, hogy hányat nem ismerek, eme fél év alatt.


Aki nem értette a kérdést, vagy aki nem tud olvasni, mint korábbi kedves válaszoló, aki szerinte vitát akarok szítani, azonak üzenem:


1. Nem a kifejtett részre kell válaszolni.

2. Amit kifejtésben írtam, azt értelmezni kellene. Nem egyből azzal kezdeni, hogy az szabálytalan, jobbratartás. Nem véletlenül irtam úgy, ahogy.


Akik belém kötnek, nem tudták elolvasni az utolsó bekezdést, vagy csak a tudatukignjutott el.


Valamint azokat, akik értették a lényeget lepontozták, sajnos. Erre azt tudom mondani egyik marha követi a többit.


A kérdés lényege nem a kifejtés, hanem maga a kérdés, mire kevés válasz érkezett.

2018. okt. 17. 19:47
 16/18 anonim ***** válasza:
45%
elmondanám hogy ha te mész lakott területen 50-el és valaki jön mögötted mint a barom és hiába szabálytalan hogy 100-al jön ha te nem engeded el direkt te is szabályt sértesz!
2018. okt. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#12-es vagyok, aki lepontozott, máris kettévágjatja a jogsiját mert valsz egy igazi vadparaszt az utakon, akit mindenki rühell.
2018. okt. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 tothp ***** válasza:
12 és 17. Gyanìtom inkább a középső ujj mutogatása miatt pontoztak le. Mert az a közlekedésben (is) csak felesleges indulatokat keltő. Viszont jól jelzi az illető szintjét.
2018. okt. 18. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!