Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autót 500 ezerig szinte...

Autót 500 ezerig szinte kizárólag autópályára, országútra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pályakezdő fiatal vagyok, és az első autóm megvásárlását tervezem. Mivel egyelőre csak egy üzembiztos, olcsón fenntartható autóra vágyom, félmillió forintot szánnék a megvételére. Ehhez az összeghez pluszban adódna majd hozzá az átiratás, illetve az első alapos szervíz költsége.


A típust a következő tényezők figyelembe vétele mellett keresem:

- városban egyáltalán nem tervezek autózni, ott továbbra is tömegközlekednék

- fő funkciója az lenne, hogy kéthetente a szülővárosomba hazautazzak vele, alkalmanként kirándulni, nyaralni járjak vele

- nem valószínű, hogy évente 20 000 km-nél többet mennék

- általában harmad-, negyedmagammal használnám


Mindezekből kitűnhet, hogy az autó 95%-ban autópályán, országúton fog majd futni, ugyanakkor összesen nem túl sok kilométert.


Ezek alapján van értelme dízelt venni? Az éves kilométer ugyan nem sok, de a hosszabb utakon lenne a motornak lehetősége bemelegedni, autópályán meg azért egy dízel sokkal kevesebbet eszik.


Ti milyen típusokat nézegetnétek a helyemben? Nyilván a félmilliós keret nem sok, és persze ilyenkor mindig az állapot dönt, de kicsit elbizonytalanodtam a keresésben. Amelyik típust az egyik ismerősöm feldicsőíti, azt a másik szénné oltja, így örülnék saját tapasztalatok alapján kommentelő autóstársak véleményének, akik szinté olcsóbb autót vettek hasonló célra.


Köszönöm a segítségeteket!



2018. szept. 26. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Ez persze nem sok összeg, de szerintem felesleges ilyen célra egy nagy motorú dízelt venni. Sajnos, ahhoz hogy valami jó autót találj, a régebbik között keresgélj, olyan 1.4-1.6-os benzinmotorokat 75 lóerőtől. Habár kicsit többet fogyasztanak, nem olyan drága a fenntartásuk, egyszerűek és lehet nekik nyugodtan nyomni, ha szépen betartod a közelező szervizeket.

Te példádat látva én is fiatal srác vagyok, rokonok Balatonon élnek, havi 1x én is lenézek Budapestről. Egy 2001-es 1.4 benzines VW Polom van, 500ezerért vettem, figyelek rá, jó üzemanyaggal tankolom. Habár nem egy bestia, de eddig nem hagyott cserben :D

2018. szept. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Astra G, FIAT Brava, Xsara, Megane, Corolla
2018. szept. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

csak japán dízelt nézz..mazda, toyota, nissan, esetleg KIA..ezek elnyűhetetlenek(ha tízezrenként megkapják a fullszintetikus olajukat)

Nekem a nissan kivételével mindegyik volt. Soha nem térdelt le egyik sem, pedig tapostam rendesen.

2018. szept. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezekkel a feltételekkel már érdemes lehet dízelt venni, csak az a baj, ennyi pénzért a nagy részük külföldről behozott, széthajtott, nem igazán kímélt autó. Persze benzinesből is ez a helyzet sajnos, viszont azoknál sokkal kevesebb a hibalehetőség, az elhasználódott alkatrész, illetve a felmerülő hibákat talán kicsivel kisebb összegből lehet helyre hozni. Viszont benzinre meg többet kell költeni mint gázolajra, a dízelek elég keveset fogyasztanak a benzines társaikhoz képest.

Mindenesetre ha dízel mellett döntesz, szerintem a németek a legjobbak, ilyen árban talán lehet találni mondjuk G Astrából, esetleg valamelyik kisebb Vw-ből viszonylag jobb állapotút. Merci, BMW, Audi ennyiért felejtős. De ahogy előttem írták, a Japánok sem lehetnek olyan rosszak.

Ha benzinest veszel, akkor lehet érdemesebb körülnézni főleg keleten, a japánok állítólag jók.

Egy valamit ne vegyél, de azt semmilyent: Franciát.

2018. szept. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! :)
2018. szept. 27. 22:44
 6/9 anonim ***** válasza:
A Mazda dízelei mondjuk pont szarok.
2018. szept. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
74%
dízeles kocsit amiben 4 ember hosszútávon kényelmesen tud utazni, 5 kilóért csak romokat kapsz, japánt pláne. Ne idegenkedj a benzinestől, az ugyan a kúton fáj, a dízel viszont a szerelőnél, és egy húszéves alsó-közép kategóriás dízel gyakran fog fájni...
2018. okt. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem értem miért nem említi sosem senki az öreg dízel merciket ilyen kérdéseknél????


500e pont az a határ ahol ki lehet fogni jókat.

Autópályán 110-nél benyeli az 5 litert kb. 130-nál 6-6,5 környéke.

Iszonyat kényelmesek, nagyon igénytelen és tartós a motoruk, ritkán hibásodnak meg, rozsdának nagyon ellenállnak.


Persze nincs belőlük sok 2,5-es dízel eladó...

Vagy ha nem tetszik akkor marad a G astra vagy japán dízel.

Francia szerintem felejtős dízelben, szeretnek megfeküdni illetve valami mindig elromlik rajtuk :D


[link]

2018. nov. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Wartburg 353 W Menetteljesítmények. Legnagyobb sebesség 130 km/óra, gyorsulás 0-80 km/órára 14 mp. Tüzelőanyag-fogyasztás 8,5-10 l/100 km.
2018. nov. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!