Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 206-hoz melyik benzinm...

Peugeot 206-hoz melyik benzinmotor lenne jó?

Figyelt kérdés

2018. okt. 19. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Én most vettem egy 1.4-es, 8 szelepest, nekem bőven megfelel. Ha érdekel sokminden vele kapcsolatban, írhatsz privátban.
2018. okt. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1.1-ben semmiképp nem gondolkodom, olvastam, hogy az 1.4 már egész tűrhetően megy, de az erősebb változatokról tudtok valamit?
2018. okt. 19. 13:56
 3/10 anonim ***** válasza:

206 : az összes motor jó hozzá, azért van 1.1 belőle, mert 800 kg önsúlyhoz bőven elég, egy városi bevásárló autónak.

Az 1.4 75 lóerős 8 szelepes pedig bőven úgy megy ,m int egy 1.6 90 lóerő körüli pl : Focus vagy egyéb.

8 szelep : szélesebb tartományban nyomatékos, cserébe még egyszerű szerkezet is, és megbízható.

Az összes motor jó belőle.

Az 1.6 110 lóerős pedig már hibátlan, közel felesleges.

A 2 literes GTI 138 és RC 177 pedig sportkocsik.


Egy a gond a 206-tal : azonos áttételű rövidváltóval szerelték.

Ugyanúgy 2900-at fog 90-nél forogni az 1.4 és a 2.0 RC is.

2018. okt. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

az az egy baj a 206-al, hogy peugeot... ennyiért már autót is kapsz. Itt elnézést a 206 tulajoktól de rengeteg gond van velük, nagy pénznyelő.

Én corsát néznék inkább

2018. okt. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem kell Corsa! Az egyik legunalmasabb autó. Ha már kiadja az ember a pénzt egy ilyen komoly dologra, akkor olyanért adja ki, ami tetszik is neki. Nálam ez alap. Milyen csaj kéne, egy szeszélyes bombázó, akivel lehetnek összezörrenések, de imádod, vagy egy full átlagos nő, akiben semmi extra nincs, de kevesebb gondod lesz vele... Na én az előbbit választanám. Így vagyok a Peugeot-Opel párhuzammal is.
2018. okt. 19. 16:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Benzinesekben Renault a jobb, Clio 1.4 16v nem tetszik? Nagyon hálás motor és igencsak tisztességesen tud menni.
2018. okt. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Miért lenne jobb a clio?

Közel azonos blokkot kapott.

Egyébként : nem kell meglepődni, ha a kínálat alját veszitek 200 ezerért, és nyeli a pénzt.

Bármely lefingott autó nyeli a pénzt.

A rengeteg gond : kereken a hátsó híd, 50 ezres sztori, utána már annyi volt.

Ez meg lóf.

2018. okt. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, én opelből szálltam át pözsóba, elegem lett a szétrohadt kasznikból, meg ha össze kellene hasonlítani egy opelt, egy pözsóval...pl az előző opelemhez képest ég és föld.

Inkább azt lett volna könnyebb felsorolni, mi volt jó rajta.(váltó 3-4 nem vette be, vezérműszíjat zabálta, olajat ette, kárpitok lógtak, alig működött rajta valamelyik elektromos kapcsoló, ablaktörlő, fűtőventilátor, ablakfűtés, gyújtáskapcsoló szétugrott, önindító alig tekert, és rohadt mint egy olajos hordó a kertben kb.

Ráadásul ismerem az újabb opelokat is, azok még rosszabbak. VW-kről nem is beszélve.

Ráadásul evvel az 1.4-gyel el tudok mászkálni 4.5 literből is országúton, én is meglepődtem rajta.

Viszont igen, a hátsó hidat nézd meg feltétlen, rugóztasd be nyitott csomagtartónál, nem szabad nyekeregnie, kopognia(rossz úton) 60 rongyos művelet az aszódi futóművesnél.

2018. okt. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én 206ból (1.6 16v NFU) ültem át egy 7es golfba. Bár ne tettem volna...

Felsorolom a pug hibáit ami 7 év alatt előjött:


Gyújtótrafó

Szelepfedél tömítés

Indexkar kopás

Fűtőmotor

Fűtéscsappantyú

Önindító


Ez 7 év alatt jött össze, és kb 200.000ft-ot emésztett fel.


A golf ( 1.4 tsi) hibái:


Ajtóelktronika

Can gateway

Riasztó (gyári)

Szelepvezérlés állító rendszer

Kettőstömegű lendkerék

Főtengely szimering (váltó oldali)

Klimakompresszor

Generátor szíj feszítő

2db féltengelycsukló

Kézifek

Turbó

Állandó olajfogyasztás


2 év alatt elnyelt 1.700.000 (Igen jól látod! Egymillióhétszázezer!) ft-ot.

Aki szerint a peugeot rosz autó, az csak képről látott olyat.

2018. okt. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Miért lenne jobb a clio?"


Nekem egyszer egy igazi francia öreg mondta, igazi autófanatikus a mai napig, hogy benzinesbőé Renault, dízelből Peugeot. Ha jól belegondolsz, van benne valami, bár mostmár az 1.5 DCI-k is nagyon jók.

Másik: nagyon régi szaki a Renault márkaszervízben mondta, hogy ilyen 1.6 alatti Renault blokkot egyszer kellett megbontson vezérlésátugrás miatt, ott is előzőleg valami gubanc volt. Amúgy ezek nem halnak meg egy ilyentől, mint sok más benzines. Ez sem gyenge szempont.

2018. okt. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!