Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki összefoglalná, hogy...

Valaki összefoglalná, hogy különböző kategóriájú motoros jogosítványokat (hány cm^3-ig) hány éves kortól szerezhetek meg? Ha linket írtok, azért is nagyon hálás vagyok.

Figyelt kérdés
Az esetek többségében az oldalak nem lényegretörőek, úgy kell kihalásznom az adatokat a szövegből. Nagyjából képben vagyok a témával, de meguntam, hogy ha meg akarok bizonyosodni arról, (ez egy példa) hogy az A2-tes jogosítvány hány cm^3-ig jogosít fel motorral való közlekedésre, kereshetem fel a "jobbnál jobb" oldalak tucatjait. Egy táblázatszerű képet szeretnék kapni, amennyiben megoldható. Előre is nagyon köszönöm mindenkinek a segítségét

2018. okt. 19. 17:00
 1/2 anonim ***** válasza:
2018. okt. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A motorkerékpár teljesítménye a következőket nem haladhatja meg az adott jogosítvánnyal:


AM: 50 cm3 és 4 kW

A1: 125 cm3 és 11 kW

A2: 35 kW és és maximum 0,2-es teljesítmény/saját tömeg arány

A: nyilván korlátlan


A következő életkortól szerezheted meg ezeket:


AM: jelentkezni 13 és fél évesen tudsz, KRESZ vizsgázni 13 és háromnegyed évesen, rutin- és forgalmi vizsgát 14 évesen. Továbbá szükséged lesz egy EÜ vizsgára, az erre való tanfolyamot az autósiskola általában megoldja neked.

A1: jelentkezés 15 és fél, KRESZ 15 és 3/4, rutin, forgalom 16. EÜ vizsga (ha már egyszer megcsináltad nem kell többször) + orvosi alkalmassági.

A2: jelentkezés 17 és fél, KRESZ 17 és 3/4, rutin, forgalmi 18. EÜ, orvosi.

A: jelentkezés 23 és fél, KRESZ 23 és 3/4, rutin, forgalmi 24. EÜ, orvosi.


DE:

Ha van 2 évnél fiatalabb A1-es jogsid, akkor KRESZ vizsga nélkül, egy kis oktatós vezetéssel mehetsz rutin és forgalmi vizsgázni egyből A2-re. Ezzel sok időt és pénzt spórolsz. Ha pedig 2 évnél idősebb az A1-ed, akkor kell új KRESZ vizsga is, de ez is sokkal olcsóbb. Ergo fellépegetsz a kategóriákban.

Ugyanez nagy A-ra: le tudod tenni 20 évesen, 24 helyett, ugyanezzel a metódussal.

2018. okt. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!