Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Itt kinek van elsőbbsége?

Itt kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap itt mentem autóval: [link] (a kamera szemszögéből arra egyenesen)

Jobb oldali becsatlakozó úton sok autó állt. Én itt a zebránál elengedtem pár gyalogost, közben pedig jobbról az autók megindultak (teljesen szabályosan). Ahogy a gyalogosok átértek én is elindultam, de jobbról ugyanúgy jöttek tovább az autók (mindegyik jobbra kanyarodott ki), meg kellett állnom a kereszteződés közepén is. Ketten rám dudáltak és az egyik még be is intett. Majd miután úgy a 8-9. autó elment előttem tudtam csak én is elindulni. Szerintem nekem lett volna elsőbbségem, mégis egy csomóan ezt nem így gondolták. Miért? Tényleg nem nekem volt itt elsőbbségem?



2018. okt. 21. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
jesszus ember ez kérdés mikkor ott a tábla és te vezetsz? add vissza a jogsidat
2018. okt. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért is? Nem merülhet fel bennem a gyanú hogy hibázok? Tehát minden esetben ha valami furcsa szituációba kerülök akkor mindig nekem van igazam? Ha még csak 1-2 autó lett volna, akkor azt mondom, hogy oké, benéztek valamit vagy nagyon siettek, de majdnem egy tucat elment előttem. És arra statisztikailag nagyobb az esély hogy 1 sofőr hibázik, mintsem 8...
2018. okt. 21. 18:57
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyszerűen kihasználták az alkalmat, vagy félreértették a szándékodat azzal, hogy megálltál, azt hihették, hogy elengeded őket.

Ha sokan állnak a kereszteződésbe, én el is engedtem volna 8-10 autót, ahogy tetted. Az, hogy mögöttem ki meg hogy dudált volna, az nem érdekel.

2018. okt. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Természetesen Neked lett volna.

Ilyenkor dudára rátehénkedsz, és mész leszegett fejjel.

Ha recseg ropog, Neked van igazad.

Pofátlanabbnál pofátlanabbak vannak a forgalomban, hiába van elsőbbséged.

Már nem a KRESZ számít, hanem milyen verdában feszítesz.

2018. okt. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha tényleg, komolyan felmerült benned a kérdés, hogy nem neked van elsőbbséged, akkor vannak gondok.

Az utakon sok a hülye, sokan úgy gondolják, mindig nekik van elsőbbségük, az ilyeneket jobb elengedni, mint összetöretni velük az autónkat, de ettől a sofőrnek még tudnia kell, hogy neki lett volna elsőbbsége.

2018. okt. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2018. okt. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerinted mi az a sarkára állított háromszög alakú tábla? Ha nem tudod, akkor add le a jogsidat, mielőtt balesetet okozol.
2018. okt. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha már Google Maps-et használod, láthatod hogy ott a "macisajt" a jobboldali úton, tehát neked volt elsőbbséged a jobboldaliakkal szemben,de előtte értelemszerűen a gyalogosoknak a zebra miatt.

Onnantól hogy te túlhaladtál a zebrán, nekik nem lett volna szabad akadályozniuk.


Sajnos ez tipikus olyan helyzet, ahol nincs jó megoldás, csak több rossz:

1. megállsz a kereszteződés előtt hogy aki a főúton szembe jön veled ki tudjon kanyarodni, de akkor az összes jobboldali autós befurakodik eléd, ez főleg akkor "vicces" ha rengetegen vannak, nagy a sor, és a mögötted lévők is dudálnak már

2. megállsz a kereszteződés kellős közepén, és hiába van elsőbbséged, úgy kell tolakodnod hogy egyáltalán megadják.

Ezt nyilván nem díjazzák azok akik veled szembe jönnek, és emiatt nem tudnak balra bekanyarodni mert te épp ott állsz

3. nekimész a betolakodóknak, 3 órás dugó, anyázás, rendőr hívása, mégjobb...A másiknak meg ki tudja van-e biztosítása(főleg ha vmi alpári barmot viszel telibe aki a KRESZ-t sem ismeri), akkor aztán várhat az ember az autó értékére..


Sajnos az ilyen dolgok is közre játszanak olyankor, ha épp nem engedi át az autós a gyalogost(tahó módon, de szigorúan ebből a szempontból érthetően), mert utána fél Magyarország betolakodik elé hiába van elsőbbsége a kereszteződésben, még ő szorul be...

2018. okt. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1.es kicsit túlkapta szerintem, de valóban elég egyértelmű szituáció.

Amúgy ha egy paraszt se hajlandó beengedni és 10 perc óta nem tudok befordulni, én is fordulnék a másik seggébe. Mert ha senkiben nincs annyi emberség hogy elengedjen, akkor bekaphatja.

És igen, én 1-2 autót elengedek ilyen helyzetben mert azzal én kb semmit nem vesztek, ő meg igen csak sokat nyer.

Na gyerünk, kérem a kommenteket mekkora tahó vagyok :)

2018. okt. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!