Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyenkor ki követ el nagyobb...

Ilyenkor ki követ el nagyobb szabálytalanságot?

Figyelt kérdés

Az, aki egy több sávos úton a megengedett sebességkorlát alatt (és megfelelő útviszonyok esetén) a belső sávban közlekedik miközben a külső sáv(ok) teljesen üresek, vagy az aki őt a szembejövő sávot használva megelőzi?

Az oké, hogy mindegyik szabálytalan, de szerintetek melyik a "súlyosabb" hiba? 0-tól 10-ig pontozva nálatok hány pontot érnének ez a cselekedetek? (A 0 a szabályos, a 10 a legszabálytalanabb, sokak életét veszélyeztető tett.)



2018. okt. 21. 20:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Sima személyautók a járművek.
2018. okt. 21. 20:30
 2/11 anonim ***** válasza:
16%

Hacsak nem autout vagy autopalya, nincs jobbratartasi kotelezettseg. Autopalyan vagy autouton, ha folyamatos tempoval elhalad mellette jobbrol, az sem szabalytalan, csak kicsit necces. Ha vegkepp nem akarsz jobbrol 'elozni', dudalni kell: [link]


Szembesavban, zarovonalon keresztul elozni viszon kirivoan durva szabalytalansag.

2018. okt. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem a megengedett legnagyobb sebességgel haladtál, le kellett volna húzódnod a jobb oldali sávba, mikor a gyorsabb autó utolért. ha nem tetted, szabálytalan voltál, de ezt nem tekintem súlyosnak. A záróvonalat átlépve a szembejövő sávban előzni viszont komoly szabálytalanság. Gond nélkül elhaladhatott volna melletted a jobb oldali sávban. Sok hülye van, ne foglalkozz velük!
2018. okt. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

"Hacsak nem autout vagy autopalya, nincs jobbratartasi kotelezettseg."

WTF? A jobbratartási kötelezettség nem csak autópályára és autóútra vonatkozik. A lakott terület kivételével mindenhol érvényes.


Én nem akarok itt osztályozgatni, mindkettő szabálytalan. De míg az előzést meg tudom érteni, addig a belső sávban autózó feleslegesen generál konfliktust.

Az ilyen idióták mellett egyébként a külső sávban célszerű "elhaladni".

2018. okt. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 mantis religiosa ***** válasza:
94%

Szerintem is az követi el a nagyobb szabálytalanságot, aki tartósan lassan halad a belső sávban, mert ezzel generálja a következőt. 5 pont.


Bár attól még, hogy valaki szabálytalan, az nem jogosít fel másokat arra, hogy szabálytalankodjanak. 7 pont.

2018. okt. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"De míg az előzést meg tudom érteni, addig a belső sávban autózó feleslegesen generál konfliktust."


A kérdésben ott szerepelt, hogy a külső sáv üres. A jobbról előzést én meg tudom érteni. Azt viszont nem tudom megérteni, hogyan tudja valaki megérteni a párhuzamos közlekedésre alkalmas úton a záróvonalon átlépő, szembe sávban előzőt :D

2018. okt. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

"hogyan tudja valaki megérteni a párhuzamos közlekedésre alkalmas úton a záróvonalon átlépő, szembe sávban előzőt"


Kövezz meg, de ha lehet, akkor az ilyen majmokat én is balról előzöm a záróvonalon keresztül, mert ez kevésbé veszélyes. Szerinted az ilyenek nézik a tükröket? Aki ennyire hülye, az simán sávot vált akkor, amikor éppen elhaladsz mellette jobbról.


Ugye párhuzamos közlekedésnél kötelezően záróvonal van, akkor is, ha egyébként maga az út alkalmas lenne előzésre. (jól belátható, nincs kereszteződés, stb.)

2018. okt. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
Szóval inkább büntessen meg a rendőr pár ezer Ft-ra, minthogy az idióta belökjön az árokba.
2018. okt. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%

1 Ha külső sáv üres, akkor ott "előzöm" meg, nem idióta módjára a szembejövő sávban.

2.-Hacsak nem autout vagy autopalya, nincs jobbratartasi kotelezettsegˇ- ez egy hülyeség. Mindíg jobbratartás van, kivéve PÁRHUZAMOS KÖZLEKEDÉS esetén.

3.A kérdésre válaszolva, ha valaki belül megy lassan, és a külső sáv üres, akkor ott nem az a fontos hogy lassan megy, hanem hogy nem tart jobbra. Legyen 4 pont. Fogykos és kész.

Aki viszont ráelőz, valszeg záróvonalon, az elég kemény, tekintve hogy biztonságosabb a külső sávban a sebességhatárt tartva "megelőzni" hisz az végülis nem előzés, és amúgy is ott kéne menni. Szóval ez sztm egy erős 10 es. 2 szabályt is megszeg.

2018. okt. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
20%

Mennyien nem tudják a szabályokat és itt osztják az észt , a hülyeséget.

Nincs kell jobbra tartani és előzni lehet inkább a záróvonalon???? BARMOK!

Komolyan nem csodálkozik már az ember hogy ennyi halálos baleset van!

2018. okt. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!