Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2000-2003 Suzuki Swift sedan...

2000-2003 Suzuki Swift sedan első autónak?

Figyelt kérdés

Átírással együtt kb 450.000ft lenne rá.Suli mellett munkából évek alatt sikerült összekuporgatnom rá a pénzt.


19 évesen első autónak szerintem tökéletes lenne.


Most is egyetem mellett dolgozok,szerintem fenntudnám tartani.


Főleg suliba,munkába járáshoz használnám, vagy épp barátnőmhöz járnék vele.Tehát igazából városi használatra használnám csak.



2018. okt. 22. 11:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Azon ritka fiatalok egyike vagy akik képesek ésszerűen választani autót, és nem arra mennek, hogy menők legyenek a többiek előtt.


Teljesen jó választás, olajat cserélsz benne 15.000km-enként, illetve a féltengely gumiharangokra néha ránézni, hogy nem-e szakadtak, és körülbelül ennyit kell vele foglalkozni. Ja jó, nagy ritkán gyertya, fékbetét/tárcsa és vezérlés csere. :D

2018. okt. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat :)

Engem úgymond sose érdekelt az,hogy mi a menő vagy sem,legyen egyszerű praktikus és kész.

Úgy is jön lassan a téli rossz idő minőségi váltás lesz a bicikli után.

Ráadásul,ha a barátnőmmel moziba akarunk menni nem kell zsúfolt buszon zötykölődnünk.

2018. okt. 22. 11:37
 3/15 anonim ***** válasza:

Az igaz amit irnak, de ha te évek alatt tudtál ennyit össze kuporgatni, ha lesz egy váratlan húzós kiadás akkor már meg vagy lőve.

Mert bármilyen is egy autó arra mindig számitani kell hogy bejön egy több tiz vagy százezres javitás.

Ezt is vedd figyelembe hogy most amikor megveszed, vezérműszij, olaj szűrőkkel cserélni kell.

Lehet 4 gumi is kell rá. Meg aztán egy akku csere is legalább 15000 ft. és ekkor még azt mondjuk hogy ez jó autó volt. El romlik valami, mert elfog romlani.

A biztositás, adó, mind mind számold. Tankolásról ne is beszéljünk.

2018. okt. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Most dolgozok egyetem mellet 6 órában.Egy jó hónapban havi nettó 70-76 ezret keresek.Abból úgy számolgatom,hogy fenn tudom tartani.
2018. okt. 22. 12:01
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Elsőnek jó, de az biztos én nem adnék érte fél milliót egy 2000-2003 kidásúért.

450 ezer...

Még kuporgatnál egy hónapot, addig még úgy is jó idő van, novemberben, és december elején is kuporgatsz, és meg vennéd ezt.

[link]



2006-os évjárat, km az van benne, de sebaj, mert a suzukira nem kell költeni oly sokat...

És újabb, jobb, kultúráltabb a belső, szebb...


Ha rám hallgatsz, még "kuporgatsz" egy kicsit, és ezt veszed meg, vagy hasonlót.

Erre sem kell többet költeni, mint egy 2002-es re sőt..

Na de te tudod..

Remélem hogy tudtam neked segíteni.

És ha bármi kérdésed van, akkor írj, és segítek...

2018. okt. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2018. okt. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Szia! 22 vagyok én is, egyetem alatt vettem egy 2000-es Sedant, és meg vagyok vele elégedve! Teljesen jó választás, autóhoz képest minimális fenntartási költségek (de azért alkalmanként húzosak ezek is, pl most 45ezer a garnitúra téli gumi). Elmondom mire figyelj a vételnél: 1. ABS LEGYEN! Ebből nem lehet engedni! Az enyémbe nincs, egyszer csúsztam meg vele, de akkor koccoltam egy másik autót. 2. Nézz alá, hogy rohad-e. Küszöbök, kerékjárati ívek, nyúlványok. Ha rohad, köszönj el. Ha nem tudod mit kell nézni, vigyél valakit magaddal, rohadó alvázzal nagyon megszívatod magad. 3. Nézd meg az íveket, nem volt-e törve. Nincsenek-e nagyobb hézagok az egyik oldalon, gyanús fényű elemek stb. 4. Indításnál hideg legyen a motor (megfogod a leömlőt, vízcsövet, hogy nem-e langyon), és ha pöcc-röff, és füst (nem pára!) nem jön, nagy kattogás nincsen, akkor nagy gond nem lehet. 5. Elviszed egy körre, kicsit meghimbálod, veszel vele egy nagyobb kanyart kicsit erősebben, hogy rotyognak-e a féltengelyek.

Ezekre kell tényleg odafigyelni, és akkor jó autót foghatsz ki. A Swift egy baromi jó minimál autó, amit általában azok nem értenek, akik "németbű megveszik a négykarikás bontószökevényeket", persze tisztelet a kivételnek. Engem a haverokkal és a csajommal olyan helyekre vitt el, olyan kicsi fenntartással, hogy hihetetlen (Magas-Tátra, Erdély, Horvátország, 1080 méter magas, szekérutas hegycsúcs teteje). Ha megvetted, olaj, váltóolaj, olaj-levegő-benzinszűrő, hűtővíz, gyertya és vezérlés csere. 10eként olaj-és szűrőcsere. Örök élet, plusz egy hosszúhétvége lesz így:) Sok szerencsét hozzá!

2018. okt. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
450-ért már nagyon szép kései szedánok vannak, itt már szinte nincs "bontószökevény", ez viszont nem jelenti azt, hogy nem érdemes átnézni.
2018. okt. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kiváló választás. Mindent leírtak már, amire oda kell figyelni. Annyit szeretnék még hozzátenni, hogy én 8-10 ezrenként cserélem az olajat. 10-nél tovább sose húzd.
2018. okt. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Sikerült megvennem :)

A szomszéd bácsinak volt egy 2002 évjáratú sedanja.(155.000km volt benne)jó állapotú.

Elsőként olajat cseréltem benne, a fékolajat is után töltöttem.


Rendeltem 4 db új téli gumit rá(hankook).Most még egy nagyon kopott nyári gumi van rajta,de azzal nemszívesen járkálnék így novemberben.

2018. nov. 5. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!