Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes szabadban parkolt...

Érdemes szabadban parkolt autót letakarni?

Figyelt kérdés
Ilyen UV, szennyeződés, vízálló ponyvával? Sajnos garázsra nincs lehetőség.
2018. okt. 23. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze, már alapból napsütést nem kapja 0-24-ben, fényezés nem mattul, műszerfal nem öregedik, repedezik, aztán nem beszélve arról, hogy vannak egyéb elemei is az időjárásnak.
2018. okt. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Muszerralnak jobb lenne, víz nem árt neki, inkább télen kedvező ha letakarod.


Ahelyett, hogy a tetejét véded, sokkal inkább az alját kéne. A lakkot jó esetben nem bánjta se az idő, szél, fagy. De az autó alja nem szereti a téli sós, ondós, latyakos utat

2018. okt. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Rossz minőségű ponyvával takargatva szépen össze lehet karcolgatni a fényezést.

Vannak olyan ponyvák, amelyek -kevésbé karcolnak, de a lényeg az, amit a kettes írt, nem felülről kell védeni az autót elsősorban, hanem alulról, és az szintén a ponyva ellen szól, hogy takarva a nedvességet véded, nem az autót.

A ponyva alatt sokkal könnyebben rágja be magát a rozsda, mint a szabadon szellőző vasba

2018. okt. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

Ahogy fel-le cibálod a ponyvát szépen összekarcolod a fényezést a rajta lévő ponyvával.

Vicces lehet szélben küzdeni a ponyvával. Nem beszélve szakadó esőben. Utánna hová teszed a vízes ponyvát? Csomagtartóba?

2018. okt. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%

Amíg nem volt garázsom, de zárt udvaron állt az autó, majdnem egy évig én is ponyvával takartam.

Az gondolom evidens, hogy vizes autóra nem rakjuk rá, csak ha csont száraz. Ha vizes a ponyva levételnél, akkor nem csak egyszerűen összegyűrjük ahogy sikerül, hanem úgy hajtjuk össze hogy a belseje ne legyen vizes. Én speciel a zárt teraszra terítettem ki száradni.

Koszos, poros autóra megint csak nem rakjuk rá.

Jó minőségű ponyvát veszünk, ami kevésbé karcol.

Egy kis odafigyeléssel én semmi hátrányát nem tapasztaltam ez idő alatt a ponyvának. Se nem nem fülledt be, nem rohadt szét az autó, se karcos nem lett. Igaz én tudtam, hogy ez csak átmeneti megoldás rövid ideig. Több évig, évtizedekig vacakolni vele, lehet hogy meggondolnám...

2018. okt. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem a letakarás nagyon rossz dolog. A rozsdásodási folyamatot legalább a kétszeresére növeled. Az autók 90% garázst nem is látott még, mégis megvannak.
2018. okt. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 D. Brasco ***** válasza:
50%
Ironikus hogy a legtöbben azt hiszik mennyire jót tesznek így az autóval hogy letakarják,pedig ezzel lehet csak igazan ártani neki!
2018. okt. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

Irónikus hogy a 7. válaszoló nem értette meg a válaszokat. Mindenki a letakarás ellen van.

Ezzel csak ártasz neki, talán a jégveréstől védi meg valamennyire.

2018. okt. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én ehhez tul lusta vagyok. Még eszembe se jutott amugy.
2018. okt. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!