Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vw Passat b5, mi lehet a hiba...

Vw Passat b5, mi lehet a hiba oka?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt útközben kezdődött, felvillant az akkumulátor jelzője, illetve egy hibaüzenet: Generátor, szerviz! Akkor lekapcsoltam mindent, világítás, rádió, ventilátor, stb... Azóta is csinálja, van, hogy félpercenként, de van, hogy 5-10 percig semmi, aztán megint. És mindig csak 1-2 mp-ig világít. Mitől lehet ez?

2018. okt. 24. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Laza azvéiszíj, vagy elkopott a szénkefe a generátorban. Szerintem.
2018. okt. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a generátor mehetett tönkre. Ilyenkor nem tud elég töltést generálni az akkumulátorba, ezzel vigyázz, mert ha egyszer meghal az elektronika és lemerül az akksi, be sem fogod tudni indítani az autót. Annyival húzhatod az időt, hogy egy kemény tárggyal középerősen megütögeted a generátort, ilyenkor helyreáll a töltés még pár óráig/napig.

Megoldás a generátor cseréje vagy felújítása. Kb 20-40 ezres tétel.

Obi-ban lehet kapni kb 2500-ért akksi töltés mérőt, az hasznos, mert pontosan kimutatja, milyen szinten áll a töltöttség.

2018. okt. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat.

Elvileg pénteken délután tudom vinni villamosságishoz, addig nem használom, talán nem lesz nagyobb a gond.

2018. okt. 24. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!