Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Astra F 1.7 TD olajlámpa,...

Astra F 1.7 TD olajlámpa, töltés jelző el kezdett világítani, majd megállt az autó. Mi lehet?

Figyelt kérdés

Az én drága öregharcosom ma leesett lábáról. Elindultam vele a szokásos módon, az első 1 km zökkenőmentesen lement. Beugrottam a boltba, és utána elinduláskor már 1-es fokozatban “szaggatott”, kb 3-ig váltottam fel, de az autó erőtlen volt, padlóig nyomtam a gázt, még sem ment, majd felvillantak a fent írt lámpák, és lefulladt. (Időben érzékeltem, félreálltam.)

Pár perc után indítottam: pöcc-röff indult is, de 100 m után újra szaggatott, lámpák kivillantak, leállt.


Hazahúztuk, ott újra indítva lett (szintén szépen indult), gázpedálra nem nagyon reagált, de a gázbovden “rángatásra” pörgette szépen, viszont ahogy az el lett engedve le is állt.


Autószerelő látatlanból azt kérdezte nem fogyott-e ki az üzemanyag, de van benne kb 15 liter, viszont azt is mondta, hogy esetlegesen a gázolajszűrő dugulhatott el. A hétvégén tudja megnézni.


Esetleg valaki tapasztalt már hasonlót? Ötletek, hogy mi okozhatta ezt?


A válaszokat előre is köszönöm!


2018. okt. 25. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
A szűrő miatt nem gyullad ki a làmpa.
2018. okt. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Így látatlanban én is arra tippelnék, hogy nem kap elég üzemanyagot, főleg így, hogy üres járatban szépen pörög, terhelésre meg fullad. Én 2 éve jártam így, mikor megdermedt a -25 fokban a gázolaj a szűrőben, én is azzal kezdeném. Az olajnyomás lámpa meg a töltés lámpa pedig azért világított, mert lefulladt a motor, de gyújtáson volt, mint amikor indítod, attól nem kell megijedni.
2018. okt. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószinűleg a szerelőd jól tippelt és eldugulhatott a gázolajszürő vagy esetleg valamitöl lelevegősödik az üzemanyag rendszer!(Attól még letud hogy óra szerint van benne 15 l anyag!Ismerősöm épp hasonló miatt szívott sokáig egy Renault Lagunával)Vagy csak vacak gázolojat sikerült tankolni!Szerelő meg tudja viszonylag könnyedén állapítani pontosan ha majd látja a kocsit!
2018. okt. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!