Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltós autónál...

Tele kérdése:

Automata váltós autónál váltásnál ha hallok valamilyen hangot az jónak, vagy rossznak számit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vettem egy 20éves automata váltós autót használtan,szépen indul,mentem is már vele pár kört nagyon jó,egyetlen egy dolog érdekel,hogy amikor alap állásban van az autó,féket benyomva beteszem D-be,és hallok valami furcsa hangot,és az is érdekel,hogy nem-.e lesz baja,hogy a fék tartja?Sose vezettem automata váltós autót,és zavar,hogy nincs kuplung,ezért kicsit olyan,mintha fékkel benyomva akarnék elindulni vagy nemtudom.A lényeg az,hogy váltásnál ez a hang rossz dolog,vagy ez mindenautóban igy van?


2018. okt. 28. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:

ezt így nehéz megmondani


egy 20 évesnél akár normális is lehet, de az is lehet hogy gatya a váltó

2018. okt. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen működik a váltód, ugyanis ez még hagyományos hidraulikus, szalagfékes váltó. Az pont a leírtak szerint működik. Amikor P-ben, vagy N-ben áll, akkor nincs olajnyomás a "citromszeleteken", ezért nem kúszik, nincs kapcsolat a motor kihajtása, és a hajtott tengelyek közt. Ez az a bizonyos kúszós váltó, ha

D-ben leveszed a lábad a fékről, akkor szép lassan gurul. Ez normális.


azt kalkuláld be, hogy húsz év az húsz év, kicsit lazábbak az illesztések(néhány századdal)


Használd nyugodtan, élvezd a váltó előnyeit.


Automata mindörökké!

2018. okt. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jól működő váltónál a váltást egy halk kattanás jelzi, és a fordulatdzám mérőm látod (vissza esik a fordulat).

Nem szabad, hogy bármi egyéb kisérje, nem rángat váltáskor az autó.

Használat közben fölöslegesen ne kapcsolgasd a váltót, teszi az a dolgát, neked csak a gázt és a féket kell kezelni, és kormányozni (piros lámpánál is a féken állsz, D-ben van a váltó)

2018. okt. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,megnyugodtam.Egyébként nem is olyan rossz hangja van,csak lehet hallani,hogy dolgozik a váltó.
2018. okt. 28. 19:03
 5/5 anonim ***** válasza:

a kérdésben leírtakat csupán értelmezni kell (másképp)

nem az elinduláshoz van nyomva az a fékpedál, hanem a D-be berakáshoz. (pont az elindulás pillanatában már elengedve van a fék)

peace

2018. nov. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!