Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rámérettem a fagyállóra,...

Rámérettem a fagyállóra, -15-öt mutatott. Érdemes lecserélni, vagy még maradhat ezen a télen? Hány foknál szilárdul meg és kezdi szétnyomni a blokkot?

Figyelt kérdés
2018. okt. 29. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Nem fogod kitalálni: -15 foknál.
2018. okt. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%

Tévedés, a -15 fokos fagyálló -15fokon nem fagy tömbbe, "csak" öszze kásásodik.

Magyarországon nagyon ritkán van olyan hideg, de nem kizárható, voltak már -15, -20fok közötti zimankók.

A fagyálló nem egy horribilis összeg, ha szükséges lehet rá tölteni koncentráltan, nem feltétlenül kell cserélgetni az összes folyadékot (amit egyébként nem is lehet maradéktalanul leengedni)

2018. okt. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A víz plusz 4 foknál elkezd dermedni , engedj le belőle 3 - 4 decit és töltsd ennyi fagyállót bele .
2018. okt. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarországon nagyon ritkán van olyan hideg, de nem kizárható, voltak már -15, -20fok közötti zimankók."


Viccelszbolondozol? Tavaly januárban pl 21 olyan egymást követő nap volt Januárban amikor még nappal sem ment -7C, éjjel meg simán -20-23C volt. A kásásodás az amikor már megindul a jégképződés de nem fejeződik be, szóval lehet hogy -15C-on elkezd kásásodni -15.3C-nál meg szilárdra fagy.


Vagy csinál a hűtőkörben egy jó kis jégdugót.

2018. okt. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én inkább lecserélném az egészet, nem olyan nagy költség, és ha -15-ös akkor az azt jelenti, hogy a fagyálló már elég régi/elhasznált, a kenése se igazi (ha gyári, mert azt -25-30 körülire lövik be).

Csere után 6-8 évig nincs vele gond.


#4-esnek: ez azért nagyon függ attól, hol van az autó télen és mennyit van használva. Ha kinn tartja a puszta közepén és 1 hétig nem indítja be, akkor tényleg befagyhat éjszakai -20-nál (ami mellesleg reggel 3-kor egy fél óráig van).

Ha egy városban parkol a ház mellett, ott eleve 3-4 fokkal melegebb van, és ha este használja az autót mielőtt leteszi, akkor nem fog az -20-ra lehűlni.

2018. okt. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A fagyálló nem fagy meg, csak megdermed, de az már éppen elég nagy baj. De -15 az nagyon kevés, -30ra kéne állítanod legalább.
2018. okt. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tescoban kapni -72-es koncentrátumot...

Abból töltsd bele egy 4-5 decit majd méresd be újra :)


Csak akkor kell cserélni a fagyállót ha már "öreg"

Vagyis ajánlott cserélni.


Azért a -15 elég kevés.

Idén februárban volt erre fele is -25C (fejér m.)

Szóval én biztosra mentem, belőttem -45 fokosra XD

2018. okt. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!