Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez a felni rá megy E46-ra?

Ez a felni rá megy E46-ra?

Figyelt kérdés
Van egy BMW e46-om. Vennék hozzá egy gyári alufelnit, amit valójában F10-eshez volt. 205 a szélessége, R17 az átmérő és 34-es az ET száma. Ez rá menne a kocsimra? Az ET szám miatt nem vagyok benne biztos.

2018. okt. 29. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Van ET kalkulátor.

[link]

2018. okt. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez tök jó, csak ez nem segít a problémámon....nem tudom, hogy pontosan milyen ET-számok jók a kocsimra, ezt a kézikönyvben sem találtam.
2018. okt. 29. 22:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Az nem is lesz leírva sehova, ezért kell kalkulálni. Megnézed a mostani felni szélességét és az ET számot, majd megadod a a másik felninek a szélességét és az ET-jét, a kalkulátor pedig kidobja, hogy mennyivel tér el a felni külső és belső fele a mostani felnitől. Abból már lehet következtetni, hogy jó lesz-e. Befelé ne nagyon menjen a felni, mert beleérhet a féknyeregbe. De azt is megnézheted, hogy a mostani felni mennyire van a féknyeregtől, így tudni fogod, hogy mennyit mehet befelé.

Amúgy meg az ET számból senki nem tudja megmondani neked, hogy jó-e. Az ET szám csak a felni szélességével együtt ad pontos információt.

2018. okt. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elvileg minimum ET20 szokott lenni 17" nél ez alatt nagyon kilóg. De ahhoz tudni kéne a felni szélességet. ET34 jó lehet ha kb 7,5-8j a felni. A lényeg, hogy a gumi futófelület ne lógjon ki az ívtől. Illetve, hogy a per a gumin ne legyen túl nagy mert beleérhet az ívbe ha 205 ös és 17 es akkor /50 es gumival lenne jó tehát 205/50r17
2019. aug. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!