Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem indul a Fiat Punto 1.2...

Nem indul a Fiat Punto 1.2 (2002) autóm?

Figyelt kérdés
Nem vagyok szakértő, de megpróbálom leírni. Amikor eltekerem a kulcsot akkor az autó csak szenved és próbálja begyújtani magát, de nem indul be. Lámpák működnek, azonban a piros akkumulátor jel felvillan. Ez 1x már megtörtént, de akkor 5 perc ráhagyás után beindult. Most nem akar több óra után sem, túlterhelni meg nem akarom, így nem próbálgatom minden percben feleslegesen. Így vaktából mire lehet következtetni?
2018. okt. 30. 19:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Gyenge az akku, vagy az önindító is lehet tropa.

Megkell először mérni az akkut, multiméter is jó.

2018. okt. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én is az akkumulátorra tippelek. Ha ezek a problémák merülnének fel; mekkora költség terhelné a pénztárcám?
2018. okt. 30. 19:53
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy új aksi, kb 15 ezer. Ha más gond is van, akkor nyilván több. Ezt a szerelő tudja megmondani. Lehet a genrátor ment szét, és azért van lemerülve az aksi.
2018. okt. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az akkumulátor nem olyan régi, így azzal nem kellene, hogy gond legyen. Köszönöm a segítséget! Holnap írok még helyzetjelentést, mert megmérjük az akkumulátort.
2018. okt. 30. 21:29
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Hidegebbre fordult az idő. Ha eddig rövidebb utkt tettél meg (pl. 5 km), aztán leállítottad a motort, akkor a rövid távon nem tudott annyit feltölteni az akkumulátoron, hogy az indításnál felhasznált áramot pótolja, tehát "elfogyott" belőle az áram. Fentebb már javasolták: mérd (méresd) meg az akkut. Milyen öreg? Lehet, hogy cserélni kell. Az ára üzletenként és márkaként változó (kb. 10-15-ezer között?). Esetleg töltesd fel az akkut. Ha magad csinálod, akkor ne zárt helyiségben (hidrogéngáz képződik!) és nagyon alacsony ampérral töltsd, hosszú ideig. Inkább vidd szervizbe, ők nem rontják el.
2018. okt. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon rövid távokat tettem meg mostanában. Talán a 10km-t ha vertem hetente. Köszönöm a választ! Holnap több infóval szolgálok.

Egyébként csak megjegyzésként: jó látni, hogy ilyen emberek vannak, akik nem lehurrognak, hanem segítenek, mert mostanában ez elég gyakori itt - nem mellesleg úgy, hogy tényleg nem értek hozzá.

2018. okt. 30. 22:13
 7/12 A kérdező kommentje:
Az akkumulátor közel az 1 évhez, szóval azért is gyanús. De a rövid táv miatt lehet, hogy érthető. Gyakori, hogy csak falun belül közlekedem, ami 5-10 km-t ölel fel hetente.
2018. okt. 30. 22:17
 8/12 anonim ***** válasza:
Az utóbbi kiegészítéseid alapján biztosra veszem, hogy lemerült az akku. Töltesd fel és gyújtani fog! Addig se erőltesd az indítást, mert még jobban lemerül. Sok sikert!
2018. okt. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Mickbro ***** válasza:

Lehet, h akku, de ha teker, akkor annak indulnia kellene. Ha csak vmi kattogást, berregést hallasz, akkor aksi.

Indítás közben ne erőltesd a világítást, kapcsold le!

Benzin van benne?

Én inkább a benzinszűrőre, vagy benzinpumpára gondolok.

2018. okt. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Mickbro ***** válasza:
Áruld már el, mi lett a megoldás!?
2018. nov. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!