Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol található a kartergázcső...

Hol található a kartergázcső vagy szűrő?

Figyelt kérdés

Alfa Romeo 159 1.8 mpi(opel motoros) 140 Le 2008-as évj.

A hiba jelenség, járó motornál nem lehet levenni az olajbeöntő sapkát, vákum van a motorban.



2018. okt. 30. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha kartergáz lenne akkor nyomás lenne benne.

Vedd le álló motornál a beöntő sapkát.

2018. okt. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam is,..járó motornál nem tudom levenni mert a vákum szívja vissza az olajbeöntő sapkát.

Ilyet még nem láttam!!

Valahol van egy membrán vagy egy szelep,ami szabályozza a kartergázt,de nem tudom,hogy az pontosan hol van...

2018. okt. 30. 20:41
 3/6 A kérdező kommentje:
Álló motornál leveszem,akkor a motor hangja,járása is megváltozik,...de ettől nincs megjavítva..
2018. okt. 30. 20:42
 4/6 A kérdező kommentje:
Mitől van vákum...??
2018. okt. 30. 20:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha minden igaz, akkor ennél a típusnál magába a szelepfedélbe van beépítve, ha leveszed, akkor láthatod.

Elvileg külön nem cserélhető, bár kínai oldalakon mintha láttam volna már külön, kis ügyeskedéssel beszerelhető

(maga a szelepfedél viszonylag drága)

2018. okt. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 veterán vas ***** válasza:
És amúgy mi értelme van levenni egy járó motoron az olajbeöntő fedelét? :O
2018. nov. 3. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!