Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri még venni ettől a...

Megéri még venni ettől a hónaptól autópálya matricát venni pl benzin ügyileg megtakaritás miatt? Gondolok itt kb 120km tavolsagra.

Figyelt kérdés

2018. nov. 3. 11:10
 1/7 A kérdező kommentje:
éves megyeire gondoltam!
2018. nov. 3. 11:10
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Ez sokismeretlenes. Melyik matricát vennéd? Megyeit? Országosat? Melyik pályán járnál mettől meddig? Hány alkalommal használnád? Mi az alternatív útvonal? Mennyit eszik az autó?


Amúgy meg ritka szemétség hogy a megyeit januártól januárig adják és nem 365 napra.

2018. nov. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%

"Amúgy meg ritka szemétség hogy a megyeit januártól januárig adják és nem 365 napra."


Ezt honnan veszed? Amit megveszel januárba, az a következő év január 31-ig érvényes. Tehát több mint 365 napig.


Autópályán nem üzemanyagot, spórolsz hanem időt. És valamivel biztonságosabb. Van vadkerítés + jó esetben nem jönnek szembe. Az út is jobb minőségű. Ezeket fizeted meg. Hogy meréri-e megvenni idén az éveset, vagy több 10 naposat veszel, az attól függ hány megyében jársz, és idén még hányszor teszed. Pontosan ki lehet számolni, hoyg hogy jársz jobban.

2018. nov. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha csak egy megyére vennéd akkor meg, 5E ft nem annyira nagy összeg, ha 2 vagy több megyére vennéd, akkor jobban megéri a 2 hónapos országos matrica 9600 forintért.
2018. nov. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3-as te nagyon fogyatékos. Azt mondtam hogyha normális megoldás lenne pénzbeszedés helyett akkor ha ma vesz eggyet akkor az mától számolva 365 napig érvényes lenne, azaz egészen 2019 nov 2-ig használhatná. De jelenleg ha ma vesz eggyet akkor csak januárig használhatja.

Ilyen nehéz ez?

2018. nov. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha sokat mennél a kocsival,akkor megéri,de igazából nem benzint takarítasz meg,hanem időt.E mellett ahogy írták is,sokkal biztonságosabb és kényelmesebb,illetve a kocsinak is jobb,mivel nem kell 5 km-enként lassítani minden falunál,városnál,ezerszer kuplungolni,váltogatni,stb.,hanem nagyjából 5-ösben végigmész a pályán.

Én Bp.Siófok közt jártam régebben sokat a régi 7-esen,maga az őrület,Velencei tó végig 40,Fehérvári dugó,2 km-enként falu és 50,már 2 éve autópályázom.

2018. nov. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, vegülis két hetente kb 220km-ről lenne szó, mivel olyan uton jarok ahol utakat is javitnak és ott allni is kell a lampanal, sok falu, varos.
2018. nov. 3. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!