Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik benzint lenne érdemes...

Melyik benzint lenne érdemes beletölteni?

Figyelt kérdés
Egy 2017es Opel Corsam van 1.4-es benzines motorral. Eddig sima 95os benzinnel használtam. Autópályán 130as tempónál 7,5l-t fogyaszt százon, nemsokára szeretnek tenni vele egy hosszabb utat (palyan, 2000 km) és szerintetek melyik benzint kéne belerajzolni, 95 vagy 100? Avagy normál vagy prémium. Mivel lenne jobb a prémium?

2018. nov. 5. 01:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Autocorrect, beletölteni* :)
2018. nov. 5. 01:10
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Azt a motort sima 95-ös benzinere tervezték,a z égvilágon semmi előny nem lesz abból, hogy 100-ast teszel bele, tekintve, hogy a 100-as benzinnek a kompressziótűrése nagyobb.


Nem mellesleg van egy rakat teszt erről, az égvilágon semmit nem fog hozni az, hogy ilyen, olyan prémium üzemanyag kerül a benzinbe, csak az ember pénztárcáját teszi könnyedebbé.

2018. nov. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Tankolj az eddigi 95-öst.

Az 1.4-es motorba semmi vàltozàst nem fog hozni a prémium, vagy a 100-as benzin.

2018. nov. 5. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 D. Brasco ***** válasza:
100%
Ha csak nem az a cél hogy minél több legyen a benzinköltség akkor teljesen jo lesz a 95-ös
2018. nov. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szinte az összes utakon futkározó stock autó 95re van beállítva, nem is értem amikor a suzuki 1.3-ba csorgatják a szuperhyper útszakító 120-at, mellette meg a tuning sportba folyik a 95. Eleve ha nincs több KÜLÖNBÖZŐ fuel map a különböző üzemanyagokra akkor minek kevergeti itt valaki? Mit vár? Majd magától alkalmazkodik a motor?
2018. nov. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

omv kútra járok csak

Prémiumot tankoltam a sima régi 1.1-es autómba (alapba gyenge városon kívül a 63le-vel,de érzetre mintha egy hajszálnyival jobban ment volna tőle) fogyasztás szempontjából a sima és prémium között nem éreztem különbséget, autópályán 120-al természetesen már pörgött rendesen és zabált.

A jelenlegi egy 1.6-os turbós. Miután megvettük nem sokkal rá (80km) dobálta a hibákat,3 helyen voltunk 3 különböző ember és hiba kiolvasás és mindenhol azt mondták,hogy jófélét tankoljak vagy adalékot használjak. Hát én amikor megvettem csutkáig kapta a prémiumot. Mondták akkor kocsikázzam csak ki aztán hozzam vissza. Kikocsikáztam vissza vittem és kapásból nem volt lambda szonda stb hibája. Az előző gazda valószínű az ország lehető legolcsóbb helyére járt pancsolmányt tankolni. Volt amikor benéztem a dolgot és sima 95-el tankoltam tele,de prémium amit szoktam és volt amikor a 100-at is megkapta. Ez az autó esetébe nem tapasztaltam semmilyen különbséget.Sebességhatárokat betartva ugyan úgy megy , ugyan annyit fogyaszt stb

A fogyasztást ha sokallod akkor leginkább azzal tudod lejjebb vinni ha nem nyomod annyira.

Viszont a dízelünket a jó múltkor ausztriába tankoltuk meg,nah azzal a sima gázolajjal többet tudtunk menni mint itthon a prémiummal.

2018. nov. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
A 95-ösnek jónak kell lennie, ha erre tervezték a motort. De ha anyagilag nem érzed megterhelőnek akkor egy jó autópályás menet erejéig nyugodtan tehetsz bele jófajta prémium 100-as anyagot. Egyrészt véletlenül sem alakul majd ki öngyulladásos égés még nagy terhelés (emelkedő/padlógáz) esetén sem és ha volt is valami kis lerakódás azt feloldja. 1 éves autóról lévén szó, ennek nem túl nagy a valószínűsége, de inkább itt a sofőr "jólétéről" szól a dolog nem a motoréról. Arra figyelj inkább hogy ne legyen régi az olaj ami a motorban van. Ha megteheted hogy a hosszú út előtt lecserél(tet)ed akkor azt tedd meg.
2018. nov. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es jól leírta. Én mivel télen csak városban megyek, tél végén az első pályázásnál vagy országútnál prémiumot teszek a tankba és szépen kikormozza a motort. De lehet bele adalék is csak azt el kell venni megvenni, tankolásnál beletenni.

Egyébként meg felesleges, bár hallottam már olyat, hogy láncosnál prémiumnál nem csörög a kocsi, de az nem normális szerintem.

2018. nov. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én mindig is a Mol-nál prémiumot tankoltam .
2018. nov. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!