Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes ilyeneken agyalni,...

Érdemes ilyeneken agyalni, hogy ki tud jobban vezetni meg ki a tehetségesebb?

Figyelt kérdés

Éveken keresztül ezeken gondolkodtam, hogy most akkor a haverom vezet-e jobban vagy én (úgy hogy még jogsink sem volt, csak az ökörködés a földutakon). Mindig mértem magam valakihez, hogy ki a tehetségesebb, ő jobban csinál-e valamit mint én. Két éve van jogsim, de egy évvel ezelőtt ha valakit nem bírtam valami okból kifolyólag egyből azt mondtam mindenkinek meg magamnak is, hogy én úgyis jobban vezetek nála. Gokartban több embert el tudnék verni, de abban sem vagyok egy olyan tehetség mint Schumacher, és egy gokartversenyző simán legyőzne.

Aztán belefáradtam a sok agyalásba és arra jutottam, hogy teljesen mindegy ki, hogy vezet úgysem érdekel semmit, én sem vagyok jó pár tízezer km tapasztalattal, kár folyton ezeken törjem a fejem, meg úgy általában ezen az állandó vezetésen lovagolnom.

Férfiak, nektek megfordul ilyesmi még az eszetekbe vagy ez csak a gyerekkorom velejárója volt?

21 vagyok.



2018. nov. 3. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, engem nem zavar, hogy xy hogy vezet, más kérdés, hogy csak közuton vezetek, ott meg nem a semmiért van a kresz.
2018. nov. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A közúti közlekedés nem verseny, és mivel soha nem képzeltem magamat autó versenyzőnek, az sem érdekelt soha, hogy jobban vezetek-e, mint X, vagy Y.

Magammal szemben vannak elvárásaim, ami távol áll a versenyzéstől.

2018. nov. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nem kell hasonlítgatni. PL nem az a lényeg, hogy külön mikre vagyunk képesek, hanem együtt; ez most nem annyira ide tartozik, de pl volt h Afrikai gyerekeknek azt omndták, hogy letettek annak a fának a tövében- és mutatták - egy ajándékot, és amelyikük a leggyorsabban odaér, azé lesz; erre a gyerekek nem versengeni kezdtek, hanem megfogták egyműás kezét és együtt mentek oda:) Szerintem nem kell versenyezni, versengeni, meg hasonlítgatni magadat másokhoz; mindenki másban jó, másban a jobb szóval csak fölösleges stresszet okoznál neked meg a környezetednek is, ha azt méregetitek, h ki a jobb meg miben. Amúgy szerintme vezetni vagy jól lehet, vagy nem jól. Azé kell hozzá jogosítvány, hogy mindenki azé ne vezessen, csak aki tényleg tud.
2018. nov. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

Hogy érdemes-e? Ahogy vesszük. Ha magadban arra gondolsz, hogy az XY biztos rosszabbul vezet nálad, akkor ezzel egy kicsit tudod javítani a saját belső önbecsülésedet, önbizalmadat. Ennek pedig van pozitív hatása: konkrét gyakorlati dolgokat ügyesebben tudsz csinálni, ha épp bízol magadban. (Egyébként én is szoktam ilyet, de én arra gondolok, hogy biztosan jobban tudok integrálni az illetőnél. Ne röhögj, komolyan ezt szoktam :-))


Hosszú távon mégis akkor jársz jobban, ha dolgozol az ügyön, és fokozatos munkával szilárdabb, jobb alapra helyezed az önbecsülésed. Hasonló példa, hogy éberen tarthatod magad kávéval napközben, de jobban jársz hosszú távon, ha az alvási ciklusodat, teljes életmódodat rendezed, hogy eleget tudj aludni. Az önbecsülésed karbantartása is fontos, mint az alvás, és ugyanúgy erőfeszítést igényel, mint az, hogy este 10-kor nemet mondj (másnak vagy magadban) még egy film megnézésére (vagy még egy fórum elolvasására).


Az viszont nem túl jó, ha a belső önbecsülésed polírozásából nyílt versengés lesz, az meg végképp nem, ha másokat nyíltan leszólsz vagy lekezelően viselkedsz velük, csak azért, hogy magadat jobbnak érezd náluk. Ez az iskolai csúfolódás alapja: azok a gyerekek, akik nem biztosak magukban belül, alázzák a többit, hogy úgy érezzék, feljebb vannak a ranglétrán.


Ugyanakkor nem gondolom, hogy semmilyen esetben nincs értelme a versenyzésnek. Jó, ha az ember mérni tudja valahogy, hogy az erőfeszítései mennyire voltak jók. Erre viszont nincs mindig objektív mérték, van, hogy csak a társakhoz lehet mérni - ez hívjuk versenynek.

2018. nov. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Semmi értelme nincs.
2018. nov. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően semmi értelme nincs, de mivel sok autómániás, és forgalmat állandóan elemző ember van (mint például én), akinek az esküvőjén is azon jár a feje, hogy éppen egy elképzelt autóval hogyan veret felfelé egy hegyi emelkedőn (szintén én), nos az ilyeneknek úgyis mindig valami hasonló szarságon fog járni az esze, és mindig baja van a másikkal, ahogy vezet.
2018. nov. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!