Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora az a minimum pénzössze...

Mekkora az a minimum pénzösszeg, amiből már kompromisszum nélküli, valóban jó használt autót lehet venni?

Figyelt kérdés

Az első autómat 500 ezer forint alatti összegért vettem. Hogyismondjam... Messze van a jótól. :)

Szeretném pár éven belül lecserélni valami modernebb, kényelmesebb, erősebb, biztonságosabb autóra, de semmi tapasztalatom nincs, még olyan szinten sem hogy egyáltalán mennyi pénzt érdemes összegyűjteni rá...


Ami szempont lenne: 5 személyes, nagy csomagtér, benzines, 150 lóerő környéke, mérsékelt fogyasztás.



2018. júl. 30. 07:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A szempontok alapján 3 millió környéke lesz a vízválasztó.

Nekem legalábbis ugyanez volt annyi különbségel, hogy dízel legyen.

2018. júl. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
'150 lóerő környéke, mérsékelt fogyasztás.' - hat ezzel igazabol kizartal kb. minden tipust.
2018. júl. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy kompromisszumok nélkül.

Már az is kompromisszum, hogy BMW, vagy Audi.

Tíz éves, vagy tizenkettő? - szintén kompromisszum kérdése.

Felszereltség, szín, stb.

Mivel az emlitett két prémium márkát jelölted meg, én is a 3 milliós árat mondanám alsó határnak, de az sem kompromisszumok nélküli.

2018. júl. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Olyan 30 milla körül már nem krllkompromisszum
2018. júl. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy kompromisszum nélkül?

Mert szerintem csak azzal lehet. Ha másba nem, végső soron az irdatlan vételárba kell belenyugodni.


Saját példám:

Megíbízható kocsi, de 4 évesen 3 milla volt.

Keveset fogyaszt, de menni se nagyon megy.

Kényelmesebb, mint a régi Ladám, de azért extra deréktámasz jól jön hosszabb utakon.

Szép metálfény, de a színe nem tetszik és autópályán az apróbb kavicsok is leverik, eső után rögtön mocskos.

560 literes csomagtér, aminek az ajtaján lévő rendszámtábla időnként idegesítően rezeg.

A szélzaj néha zavaró.

Az ajtókárpit mögött is rezeg valami.

Elvieleg szinkronban mozognak a külső tükrök, mégis néha újra kell őket pozícionálni.

Az elektromos ablak néha nem megy fel teljesen (újkora óta, típushiba).

Hiába projektoros a tompított, még a legerősebb H7-essel is csak éppen elfogadható a fényerő.

Nagyjából ezek azok a kompromisszumok amiket elfogadtam ezért cserébe, hogy bármikor elindulhassak akár 1000km-es útra annélkül, hogy aggódnom kellene az autó megbízhatósága ill. baleset esetén a védelme miatt.

2018. júl. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor nehezebb lesz ez, mint gondoltam. :)
2018. júl. 30. 14:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy gondoltad, de BMW-t, Audit még kompromisszumokkal is nehéz olyat venni, amire alkalmanként nem kell jelentős összeget ráköllteni, az autókban elég sok a kopó alkatrész, és egysfél milliós prémium kategóriás autóra az a jellemző, hogy elég sok benne a kopott, cserélendő darab, és még az sem biztos, hogy a három milliós üzemkész.
2018. júl. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 MisterTT ***** válasza:

Èrtem a kèrdès lènyegèt.

Elsőre azt mondanàm hogy dràgàn is lehet rosszat venni.

Haverom vett egy limitàlt szèriàs összkerekes Audit egy vagyonèrt.

Most jàr ott hogy 2x esèt ràköltötte hogy tuti bivaly legyen a gèp ,de mindíg van valami amit fejleszteni kell mett nemelèg jó. Olyan 8-10m nèl jàrhat ,de javarèszt a kis règi 1.1 es suzukival jàr!

2018. júl. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én egy szóval sem mondtam, hogy Audit/BMW-t szeretnék, nem tudom honnan veszik ezt többen.
2018. júl. 30. 17:49
 10/11 anonim ***** válasza:
Mielőtt bárki elkezdené ajánlani, Dacia Dustert ne vegyél!!! Egy minden extrával felszerelt 12 éves Ford Focus is jobb nála ami ráadásul olcsóbb is, mert csak 1 millióba kerül.
2018. júl. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!