Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autóm (használt) vásárlás...

Első autóm (használt) vásárlásánál mire figyeljek?

Figyelt kérdés

10-15 éves autókat néztem ki egy millió forintig.

Honda Jazz, Ford Fiesták tetszenek, mire figyeljek a kipróbálásnál, mik a vétel utáni teendőim?

Előre is köszi!



2018. nov. 5. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha át akarnak vágni, úgyis átvágnak. Nézesd át szerelővel. Egyébként a papírokat nézd át. Motorszám, alvázszám stimmeljen. Illesztések egyformák legyenek. Alul a rozsdát nézd. A lökhárítók nem e töröttek. A motor nem e füstöl kékesen.
2018. nov. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy ne egyedül menj autót vásárolni, vigyél magaddal valakit, akinek van gyakorlata abban, hogy a jelekből koolvassa a lényeget, és tudja, hogy miket kell figyelni, megnézni.


Például te meg tudod állapítani, hogy az olaj azért fekete, mert nem mostanában volt cserélve, vagy komolyabb problémára is utal?

A motor hangja természetes, vagy van benne nem oda illő zaj is? Stb, stb..

Kell ahhoz némi gyakorlat, hogy el tudja dönteni az ember, hogy amit érzékel, az mannyire lehet komolyabb hibára utaló jel, pl egy jelentéktelen rozsda pöttyöt lát, vagy a festék alatt már mélyen rágja a vasat, amit hamarosan lakatoltatni kell.

2018. nov. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Nézd meg az ajtók, csomagtartók mögötti zugokat, a küszöböt oldalt alul. Itt rozsdásodik először.

Szerelőaknában menj le, nézd meg alulról a kerékfelfüggesztéseket, féltengelyeket, az alváz rejtettebb részeit, itt ne legyen rozsda. Pontosabban felületi foltok lehetnek baj nélkül.

A motortérben nézd meg a harangot, azaz az első kerekek felfüggesztésének felső rögzítését, rozsdás-e, lyukadt-e?

A motortérben a gumicsövel állapota is sokat elárul, ne legyenek repedezettek, szikkadtak.

Hallgasd meg a motort álló helyzetben, már laikusan is hallható néha, hogy van valami sípoló, zörgő, nem odaillő hang.

Menj az autóval egy kört, hallgasd meg a futóművet. (én jártam így, hogy menet közben "énekelt" a jobb hátsó csapágy, pedig jó állapotúnak tűnt a kocsi).

Vezetés közben a kormány mozgatásakor kotyog-e, vagy nem.

Menj rá kisebb rázatóra az úton, hallgasd, hogy zörög-e, lötyög-e a felfüggesztés.

Tartja-e az egyenest, vagy rá kell kormányozni.

Váltáskor a kuplung mennyire hamar emel ki, ha nagyon tövig kell nyomni, akkor csereérett a szett.

Kérdezd le a nyilvántartásból a km-adatokat, azzal sokat szoktak csalni.


Én egy hónapja vettem használt Focust, és ezeket alaposan végigjártam, és végül is teljesen bejött.


De érdemes egy kicsit gyakorlottabb szemű havert elvinni magaddal.

2018. nov. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 D. Brasco ***** válasza:
Te csak arra figyelj hogy valamlyen szervizben csinaltass egy allapotfelmerest és/vagy vigyel magaddal olyat aki ért hozza......mert tapasztalatok alapjan ha valaki ilyet kerdez mit nezzen meg stb annak tök felesleges azt leírnunk úgysem jit vele semmire.....
2018. nov. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
sz ar autót nem adnak el szóval olyat vegyél ami kevésbé sz ar! de komolyan beszélek, nem hiába olaj cserélvel kezded
2018. nov. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha elmész egy jóképű szerelőhöz, és megbeszéled vele; "figyelj, faszikám! Úgyis ide fogom hordani a kocsit, ha valami hasfájásom lesz, gyere légy oly szíves, és segíts nekem kiválasztani. Nem kívánom ingyen."

Én 40 éve így csinálom,, pedig biztosan lenne már elég rutinom.

2018. nov. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!